Очільник "податкового" Комітету парламента днями звинуватив магазини, що торгують бувшим у вжитку одягом у несплаті податків, натякаючи на боротьбу з явищем та ймовірне зростання ставок, втім, у самих магазинах ще не встигли відреагувати на такі заяви
Привід поміркувати про те, чи не сходити зайвий раз сходити на закупку дешевого одягу, дав Податковий комітет Верховної Ради. Його голова, Данило Гетманцев, днями висловився в ефірі одного з телеканалів про нехлюйство магазинів, що торгують бувшим у вжитку одягом, в плані сплати податків. Це сигнал про те, що можна чекати на підвищення податків для таких магазинів - а відтак, і на зростання цін на найдешевший одяг.
"Мова про різні схеми, які так чи інакше пов'язані з імпортом одягу. Це і магазини секонд-хенду, які також ввозять за заниженою вартістю навіть у порівнянні з секонд-хендом, і про тих, хто з особливим цинізмом завозить наддорогі товари під виглядом секонд-хенду. Це схеми, що практикувалися протягом десятків років, і з якими нині ефективно борються Податкова і Митниця, об'єднуючи свої дані", - зазначив Данило Гетманцев у коментарі каналу "Київ 24".
Гетманцев каже про схеми із "неврахованим" одягом, а також про різницю між ціною на конкретну річ при ввезенні та вже на поличці, які, за його словами, різняться інколи в десятки разів. Відтак, головне питання зараз можна поставити так: чи здорожчають речі у магазинах секонд-хенду, і коли це станеться.
Інформатор поставив такі питання співробітникам кількох магазинів вживаних речей у Києві. Так, у магазині секонд-хенду "Баул", що на вул. Петра Григоренка Інформатору відповіли, що поки зберігатимуть той рівень цін, що був раніше, і про будь-які зростання говорити передчасно.
Аналогічну відповідь надала нам пані Галина, товарознавець у одному з магазинів Humana в Голосіївському районі. Вона пояснила Інформатору, чому у магазинах її бренду продаж "неврахованих" речей неможливий.
"В нас кожен товар оцінюється індивідуально, "на вагу" нічого не продається. І такого, щоб ми підвищували ціни, чи планували - немає", - підкреслила пані Галина.
Нагадаємо, в грудні 2023 року Інформатор писав про те, що у Києві масово виставляють на продаж готові бізнеси, кав'ярні, що розташовані в житлових будинках, на транспортних розв'язках та біля станцій метро, а також точки з продажу секонд-хенду. Лише за один день, 24 грудня, у Києві було оголошено про продаж більше десятка таких закладів. Ще десяток оголошень з'явився напередодні.
Крім того, ми розповідали, що у Києві запрацювали банки одягу. Містяни, які мають у цьому потребу, можуть взяти теплі речі безкоштовно. Їх видаватимуть нужденним на базі територіальних центрів соціального обслуговування у восьми районах міста.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.