Для Києва куплять міні-ТЕЦ за понад мільярд гривень: коли вони запрацюють

За умовами тендеру, 15 комплектів установок мають поставити до 31 грудня 2025 року, проте в КМДА заявляють, що першу партію обладнання встановлять вже до кінця 2024 року

У Києві планують розмістити міні-ТЕЦ сумарною потужністю 619 МВт
У Києві планують розмістити міні-ТЕЦ сумарною потужністю 619 МВт

 

КП «Київтеплоенерго» 10 червня 2024 року провело аукціон з вибору компанії, яка поставить 9 комплектів когенераційних установок на 4500 кВт та 6 комплектів на 3333 кВт. Найкращу ціну – 1,125 млрд грн на конкурсі запропонувала компанія KTS ENGINEERING s.r.o. Планується, що установки поставлять до кінця 2025 року. Про це йдеться в оголошенні на сайті Prozorro. 

За умовами тендеру обладнання має бути новим, без пошкоджень, виготовлено не раніше 2024 року. На пристрої має бути гарантія не менше 36 місяців від дати введення в експлуатацію. Заявки на участь в аукціоні подали 4 компанії:

  • ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "АВТОМОТОРС"
  • ТОВ з ІІ "Цеппелін Україна ТОВ"
  • RSE s.r.o.
  • KTS ENGINEERING s.r.o.

Останнє підприємство на аукціоні запропонувало найнижчу ціну - 1 млрд 125 млн 375 тис. 983,31 грн. На момент підготовки матеріалу КП «Київтеплоенерго» ще не підписало угоду з цим постачальником.

Конкурс оголосили 30 травня 2024 року, а вже на 10 червня був запланований аукціон. Один з учасників вказував на дуже стислий термін подачі заяв та припустив, що «є «друг», який просто готовий і чекає з пропозицією». Цей учасник просив подовжити строк проведення тендеру, проте у комунальному підприємстві відповіли, що все законно та нічого подовжувати не будуть.

Про KTS Engineering s.r.o. відомо, що це словацька компанія. В Україні вона має представництво, яке пропонує обладнання INNIO, Nidec Leroy-Somer та Baker Hughes. 

Київрада погодила технологічну революцію: в районах столиці встановлять 6 міні-ТЕЦ

На засіданні Київради 16 травня 2024 року депутати ухвалили рішення про зміну системи теплопостачання та енергозабезпечення. Для цього планують побудувати у столиці 6 міні-ТЕЦ. Для цього потрібно до 1,2 млрд євро та 12-15 років. Проте заступник голови КМДА Петро Пантелеєв обіцяє, що першу партію обладнання встановлять до кінця 2024 року. Це дозволить створити у столиці енергетичні острови – зони, де завжди буде тепло, світло та вода. 

За словами Петра Пантелеєва, у Києві сьогодні є 3 ТЕЦ, які виробляють електрику та тепло, також є понад 150 котелень різної потужності.

«Також ми маємо електроенергію з так званого зовнішнього кільця, яку отримаємо з великих джерел виробництва електроенергії України – з атомних станцій. В мирний час це виглядало задовільно. Коли у 2022 році навколо Києва точилися бої, було пошкоджено 7 з 8 ліній входу до міста. Зараз інша ситуація: для ворога є основною мішенню генерація. Ми бачимо, що кожного тижня наносяться удари по генерації електричної енергії по всій Україні. Нажаль, дефіцит електроенергії зростає», - заявив заступник голови КМДА.

Щоб не залишитись наступної зими без тепла, міська влада Києва вирішила розмістити в різних районах Києва 6 міні-ТЕЦ сумарною потужністю 619 МВт. Вони можуть працювати на різних видах палива та виробляти як тепло, так і електроенергію.

«Завдяки такому підходу ми зможемо зробити диверсифікацію ризиків для основних об’єктів Київводоканалу. Оскільки наша інфраструктура водопостачання та водовідведення є величезним споживачем електроенергії», - пояснив заступник Кличка та нагадав, що такі міні-ТЕЦ активно використовують в Європі.

Перший етап побудови нових міні-ТЕЦ, за словами Петра Пантелеєва, планують виконати до кінця 2024 року. Саме у цей період встановлять першу партію обладнання потужністю приблизно 120 МВт. Це дозволить забезпечити безперебійним теплом та електроенергією близько 300 тисяч киян.

Інформатор писав, що 6 міні-ТЕЦ розмістять як на правому, так і на лівому берегах Києва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ