Чхати на загиблих: у Києві вибухнув скандал з фотовиставкою про війну та фітнесцентром

Читать на русском

Музей, де виставлялися фото з війни, дозволив провести в залі заняття з йоги, і найбільш чутливі кадри закрили банерами

Читать на русском
Скандал з музеєм у Києві
Фото з Маріуполя, яке було закрите від відвідувачів тренування з йоги, виграло конкурс World Press Photo

Музей, де виставлялися фото з війни, дозволив провести в залі заняття з йоги, і найбільш чутливі кадри закрили банерами

У Києві виник гучний скандал із виставкою World Press Photo, на якій представлені фотографії російсько-української війни. Вона проходить в Національному музеї ім. Тараса Шевченка. 19 листопада музей дозволив провести в своїх приміщеннях заняття з йоги фітнесклубу Smartass, а організатори вирішили закрити від учасників шокуючі зображення.

Повідомляється, що спочатку фітнес-клуб зробив анонс сеансу йоги в своїх соцмережах прямо на фоні фотографій. Проте після обурення в соцмережах запис було видалено. А сам захід провели в більш ранню годину, до початку роботи музею. Ще й завісили найбільш тяжкі для сприйняття фотографії.

Тяжкі для сприйняття фото завісили "простирадлами"
Тяжкі для сприйняття фото завісили "простирадлами"

Зокрема, було закрито знімок Євгена Малолєтки, на якому зображено вагітну жінку, яку несуть на ношах після обстрілу пологового будинку в Маріуполі. Фотограф, який і став лауреатом премії World Press Photo 2023, емоційно відреагував на інцидент.

"Це такий собі бізнес по-українськи. Національний музей Тараса Шевченка та ця спортивна студія вирішили, що чхати вони хотіли на всіх. Зокрема, на загиблих та їхні родини. Спочатку музей хотів зняти роботи, але організатори (виставки - Авт.) їм заборонили, тому вони просто вирішили їх закрити простирадлами", - зазначив Малолєтка.

Не зустріли розуміння музею

Організатори World Press Photo повідомили, що про проведення занять з йоги дізналися з допису в Інстаграмі. Зазначають, що зверталися до музею з проханням перенести цю подію на інші дати, щоб вона не перетиналася в часі з виставкою (чи в інше приміщення музею). Втім, "не зустріли розуміння": в музеї, за словами кураторів виставки, аргументували відмову тим, що "подія відбуватиметься в неробочий час експозиції".

"Ми не підтримуємо рішення музею проводити подію в просторі виставки документальної фотографії, де представлений чутливий контент, зокрема документація війни в Україні. Проте юридичних важелів впливу ми не маємо – музей самостійно вирішує, які саме події і в яких залах проводити", - відповіли куратори World Press Photo Суспільному.

Свою позицію висловив і Національний музей ім. Тараса Шевченка. Його директор Дмитро Стус підтвердив факт проведення занять з йоги, та зазначив, що з обуренням спільноти не погоджується, мовляв, хіба "люди, що тут живуть, не мають права на релакс?" За його словами, якраз організаторам World Press Photo вигідний скандал довкола виставки.

"Ми домовлялися раніше про ці заняття, і організаторів виставки попереджали, що у нас будуть свої заходи. Ми пішли у цьому їм назустріч. І їхня позиція мене насправді, м'яко кажучи, здивувала. Коли вони порушують дуже багато умов договору", - сказав Стус УП.

"Ми розуміємо, що саме спричинило запитання"

Самі організатори занять вже перепросили за інцидент. Зазначають: рішення тимчасово закрити частину експозиції на період тренувань було прийнято разом з адміністрацією музею. А світлини було відкрито одразу по завершенню - і ще до відкриття експозиції.

"Ми, як свідомий бізнес, у жодному разі не заперечуємо важливість контексту, в якому ми живемо, і, зокрема, важливість експозиції, проявом чого є регулярні благодійні тренування, підтримка соціальних ініціатив та тренерів, які сьогодні служать в лавах ЗСУ. Проте ми розуміємо, що саме спричинило запитання та просимо вибачення за цей інцидент", - опублікували звернення організатори.

Організатори тренувань перепросили за інцидент
Організатори тренувань перепросили за інцидент

 Скандали з волонтерами та охороною Кличко

Нагадаємо, що, поки депутати Київради працюють над бюджетом столиці, Віталій Кличко в Німеччині потрапив у скандал через свою охорону. Учасниця громадського руху спробувала розпитати мера про ситуацію з одним з будинків на вул. Жилянській у Києві, проте охоронці просто відштовхнули її.

А днями отримав продовження скандал зі збором готівкових коштів, нібито, на потреби ЗСУ на Оболоні, що стався увечері 16 листопада. Військовослужбовець та відомий столичний активіст Олег Симороз, який і підняв питання про законність зборів представниками ГО "Врятуй рідну країну", повідомив, що її очільників було внесено до бази Миротворця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.