Знущання з воїнів ЗСУ та дискредитація: псевдоволонтерам з Оболоні завели "анкети" на Миротворці

Читать на русском

Поліція проводить перевірку діяльності ГО, якою керували обидва фігуранти скандалу на Оболоні

Читать на русском
Скандал зі збором готівки волонтерами
Обидва учасники скандалу потрапили на Миротворець

Поліція проводить перевірку діяльності ГО, якою керували обидва фігуранти скандалу на Оболоні

Скандал зі збором готівкових коштів, нібито, на потреби ЗСУ на Оболоні, що стався увечері 16 листопада, отримав продовження. Військовослужбовець та відомий столичний активіст Олег Симороз, який і підняв питання про законність зборів представниками ГО "Врятуй рідну країну", повідомив, що її очільників було внесено до бази Миротворця. Причиною стали "дискредитація волонтерського руху" та "розповсюдження наративів кремлівської пропаганди".

Активіст повідомив в соцмережах, що на Миротворці вже з'явилася інформація про внесення до баз очільника фонду Миколи Осаули та його спільника Карена Мелькумова. На сайті Миротворця зазначено, що Осаулу внесено за "дискредитацію волонтерського руху допомоги ЗСУ... з метою особистої фінансової наживи", та "знущання з воїнів ЗСУ". Також додано характеристику - "аферист та шахрай".

Знущання з воїнів ЗСУ та дискредитація: псевдоволонтерам з Оболоні завели "анкети" на Миротворці 1

 Також на Миротворець внесено відомості про Карена Мелькумова, який також має стосунок до ГО "Врятуй рідну країну" та, судячи зі сторінки на Facebook, веде волонтерську діяльність. Зазначається, що анкету Мелькумова додано за "розповсюдження наративів кремлівської пропаганди", "фінансування російських окупантів" та, як і у випадку з Осаулою, "дискредитацію волонтерського руху".

З даних, що відображені на Миротворці, випливає, що Мелькумов у 2017 році став засновником ТОВ "Статус Строй Крим", що діяло за російським законодавством. ТОВ було ліквідовано лише в червні 2022 року. Крім того, наведено скріншоти та фотографії, на яких Мелькумов схвально ставиться до анексії українського півострова росією та процесів, що відбуваються в рф.

Схема зі збором коштів

Нагадаємо, що увагу небайдужих громадян привернув збір коштів на ст.м. "Героїв Дніпра" невідомими молодиками, що були вдягнені в мультикам (універсальний камуфляж, одяг ЗСУ). В розмові вони зізналися, що в армії не служили, відтак не мають морального права носити військовий одяг.

Крім того, молодики підтвердили, що отримують зарплатню з коштів, які самі й збирають від перехожих. "враховуючи, що це готівка, то обліковувати її неможливо, саме тому шахраям так подобаються збори готівки. Далі частина грошей на карман, ну і на ЗСУ трохи, бо треба ж подяки у хлопців клянчити, бо бізнес має працювати. Схема тупа як двері", - написав тоді Симороз.

Наступного дня, 17 листопада, поліція затримала п'ятьох представників фонду. Подію було кваліфіковано як шахрайство. Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 Кримінального кодексу України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.