Будинок Булгакова в Києві можуть виключити з реєстру національної культурної спадщини: що буде далі

Читать на русском

Охоронний статус садиби на Андріївському узвозі хочуть понизити, не зважаючи на те, що в ній мешкали інші видатні українці

Читать на русском
Музей Булгакова
Садибу планують залишити в реєстрі пам'яток саме як приклад архітектури Києва кінця XIX сторіччя

Охоронний статус садиби на Андріївському узвозі хочуть понизити, не зважаючи на те, що в ній мешкали інші видатні українці

Будинок, в якому мешкав письменник Михайло Булгаков у Києві, можуть позбавити статусу пам'ятки національного значення. Натомість він отримає статус пам'ятки місцевого значення. Про це розповів в етері телемарафону "Єдині новини" Ростислав Карандєєв, т.в.о. міністра культури та інформполітики.

"Будиночок Булгакова на Подолі у місті Києві занесений до реєстру (Державного реєстру нерухомих пам’яток України) саме як місце, де проживав письменник Булгаков. Він, очевидно, має лишитися в реєстрі пам'яток, як приклад архітектури Києва кінця XIX сторіччя. Без сумніву, ми будемо розглядати виключення цього об'єкту з реєстру пам'яток національного значення з можливим перенесенням до реєстру об'єктів місцевого (значення)", - сказав Карандєєв.

Т.в.о. міністра додав, що будинок Булгакова в Києві є одним з 14 нерухомих об'єктів культурної спадщини, чий статус може зазнати змін. Закрити музей Булгакова Спілка письменників України вимагає з серпня 2022-го, пропонуючи замість цього відкрити в будинку на Андріївському узвозі музей видатного українського композитора Олександра Кошиця, який мешкав у цьому будинку до 1906 року.

Будинок потрапив в "Дні Турбіних"

Сім'я Булгакова жила в будинку з 1906 по 1919 роки. Сам письменник приймав там пацієнтів, коли працював лікарем. Дім описаний у першому романі Булгакова "Біла гвардія" і п'єсі "Дні Турбіних". Музей у будівлі відкрили в 1989 році як філію Музею історії Києва.

Раніше Кабінет Міністрів підтримав рішення, яке дозволяє вилучити з Державного реєстру нерухомих пам'яток культурної спадщини національного значення та демонтувати пам'ятники Пушкіну, Щорсу й іншим російським і радянським діячам.

Також Інформатор писав про те, що робоча група з питань усунення пам'ятних об'єктів, пов'язаних з історією та культурою росії та СРСР, рекомендувала додати ще 82 об'єкти до переліку тих, що знаходяться у Києві та підлягають демонтажу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.