Кличко закріплює успіх: Київрада знову роздасть звання Почесних громадян, у переліку письменниця Забужко та генерал Танцюра

Одна з версій необхідності повторної відзнаки - бажання міського голови заручитися лояльністю з боку військового керівництва країни

Київрада знову роздасть звання Почесних громадян
Поетеса і письменниця Оксана Забужко відома потужним впливом на мистецьке середовище, а генерал-майор Танцюра є соратником Залужного

Міський голова Києва Віталій Кличко бажає "закріпити успіх" з відзначенням званнями "Почесний громадянин Києва" екс-головкома ЗСУ Валерія Залужного та поетеси-шістдесятниці Ліни Костенко. У новому проєкті рішення про відзнаку вже п'ять прізвищ, причому є й силовик, генерал-майор Ігор Танцюра, близький до Залужного, і мисткиня - письменниця Оксана Забужко, відома широкому загалу завдяки проведеному ще в 90-ті роки "Польовим дослідженням з українського сексу". Цікаво, що подібні відзначення Київрада проводить зазвичай нечасто - але останнім часом мер, певно, вирішив вибрати квоту на кілька років наперед.

Отже, у переліку достойних киян на нагородження цього разу генерал-майор Ігор Танцюра, колишній заступник головкома Сухопутних військ ЗСУ та екс-командувач Сил ТрО ЗСУ. Його називають одним з керівників оборони Києва навесні 2022-го. Але вже у вересні 2023-го з'явився документ за підписом керівника юруправління Генштабу, згідно з яким Танцюра "вкрав" техніку Apple на 3 млн доларів (власне, слова "крадіжка" не було, та інакше "примусове відчуження майна" без складання акту не назвеш, при тому, що саме майно вже було під судовим арештом). Невдовзі після цього його було звільнено президентом.

Оксана Забужко - дослідниця не лише скоромної теми, але й ідей національної ідентичності, гендеру, переосмислення історичних постатей тощо. Має 6 поетичних збірок та 7 романів у прозі, а ще цікавий "колополітичний" досвід: після "помаранчевої революції" 2005 року вона виступила з доповіддю про гуманітарну політику держави й незалежність, наробивши галасу - після цього президент Віктор Ющенко розпорядився створити при голові держави гуманітарну громадську раду. У політику, втім, Забужко не пішла (хоч пропонували, й не раз). Можливо, цього разу Кличкові таки вдасться "завербувати" письменницю.

Також у переліку Анатолій Солов'яненко-молодший, Народний артист, лауреат багатьох премій і кавалер орденів, багаторічний і талановитий художній керівник Національної опери ім. Т.Г. Шевченка (сама опера, зазначимо, - знаходиться по сусідству з київською квартирою Кличка). Ще один потенційний Почесний громадянин Києва - Леонід Андрієвський, художник, мистецтвознавець; а також Віктор Вергунов - вчений у галузі сільськогосподарської меліорації та історії природознавства.

Чим саме зумовлена участь двох останніх людей зі списку, не дуже зрозуміло - зазвичай Почесними громадянами Києва стають кияни, які мають не лише заслуги, а й пізнаваність серед містян. А от щодо Ігоря Танцюри є істотні сумніви: по-перше, він чернігівець, і більшу частину кар'єри керував навчальною частиною у Десні (найбільша в країні частина з полігоном під Черніговом). По-друге, незрозуміла справжня роль генерал-майора у захисті Києва. Втім, низка пабліків зазначає, що справжньою підставою його відзначення є бажання Кличка заручитися лояльним ставленням до нього з боку військового керівництва країни.

Відзначення Залужного та Ліни Костенко збіглося у часі з велетенським скандалом: подробиці

Нгадаємо, Інформатор писав про те, що напочатку травня Київрада своїм рішенням нагородила званням "Почесний громадянин Києва" поетесу і письменницю Ліну Костенко та Валерія Залужного, колишнього головнокомандувача ЗСУ. "За" таке рішення депутати міськради проголосували одностайно. Самі ж обранці звернули увагу на те, що міський голова вручив обом нагрудні знаки Почесних громадян для носіння ще до того, як депутати погодилися з цим офіційно.

Ба навіть більше - відзначення збіглося у часі з величезним скандалом на засіданні Київради. Причиною став намір міського голови та його заступника, секретаря Київради Володимира Бондаренка, винести на голосування питання перейменування проспекту Правди на просп. "Європейського союзу" саме у день та в момент, коли депутати розглядали символічні та визначні питання. Наслідком став зрив засідання - депутати від фракції "Слуга народу" після бурхливого виступу свого лідера, Андрія Вітренка, пішли з засідання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube