Це не благоустрій, а екоцид: у Києві під час знесення МАФів зруйнували кубельця десятків їжаків

Читать на русском

Зоозахисники наполягають, що демонтаж тимчасових споруд необхідно перенести на теплу пору року через наявність гібернаційних гнізд їжаків під ними

Читать на русском
Порятунок диких тварин у Києві
Тваринам, яких вдалося врятувати, доведеться "досипати" вже на балконах у волонтерів

Зоозахисники наполягають, що демонтаж тимчасових споруд необхідно перенести на теплу пору року через наявність гібернаційних гнізд їжаків під ними

На Оболоні у Києві виник скандал через знесення МАФів. Виконуючи роботи з демонтажу незаконно встановлених споруд у п'ятницю, 9 лютого, співробітники КП "Київблагоустрій" зруйнували місця зимівлі їжаків. У підсумку частина тварин загинула, а тими, хто вижив, опікуються волонтери першого, і допоки єдиного в країні, притулку їжаків.

Про загибель тварин під час демонтажу МАФів від ст.м. "Оболонь" до "Героїв Дніпра" повідомили зоозахисники Ганна-Соломія Ураган та Кирило Талер, засновники "Першої приватної їжарні", єдиного у країні притулку для цих диких ссавців. Активісти пояснили: їжаки зимують майже під кожною подібною спорудою, і на самому початку знесення вже вдалося знайти дев'ять особин.

"Частина їжаків може бути під завалами чи вже загинути... Потрібні будуть коробки та сіно. Та насамперед люди, що погодяться взяти їжаків на зимівлю на балкони - невідомо, чи будуть вони спати, чи пробудяться", - написав у Facebook Кирило Талер.

Частина популяції їжаків, врятованої після знесення МАФів на Оболоні. Фото: Кирило Талер
Частина популяції їжаків, врятованої після знесення МАФів на Оболоні. Фото: Кирило Талер

Принаймні одна тварина внаслідок знесення МАФів загинула, придавлена конструкціями, гібернаційні гнізда ще десятку - було зруйновано. Активісти розібрали дев'ять їжаків по домівках, втім, це, вірогідно, ще не остаточний рахунок - адже демонтаж споруд на Оболоні буде тривати. Талер повідомив, що його колеги телефонували до різноманітних владних інституцій, від Оболонської РДА і Департаменту територіального контролю Києва, до Управління контролю за благоустроєм та Держекоінспекції: на вихідних жодної реакції не було.

"Знос продовжиться, тож рахунок їжаків, чиє життя опиниться під загрозою, може піти на десятки. Це не благоустрій, вибачте, а екоцид, бо в міських умовах їжаки люблять зимувати під МАФами", - зазначив Кирило Талер, попросивши місцевих у разі виявлення тварин, що залишаться поза гніздами одразу телефонувати і викликати допомогу.

Тваринкам комфортно у картонних коробках, застелених сіном. Фото Кирило Талер
Тваринкам комфортно у картонних коробках, застелених сіном. Фото Кирило Талер

За словами екоактивістів, хаотичне руйнування місць зимівлі може призвести до різкого зниження популяції їжаків на столичній Оболоні - а тваринки є невід'ємною частиною міської екосистеми, вони знищують шкідників (хрущів, гусінь тощо). Відтак, КП "Київблагоустрій" радять призупинити знесення МАФів до весни, коли їжаки вийдуть зі сплячки.

З України евакуювали більше за 200 диких тварин

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у п'ятницю, 9 лютого, на Київщині від вибуху міни загинув лось. Рятувальники-зоозахисники не встигли надати йому допомогу. Найбільш ймовірно, що тварина зачепила міну-розтяжку, залишену окупаційними військами у лісі під час ведення бойових дій напочатку вторгнення.

Також напередодні ми повідомляли, що за майже два роки повномасштабної війни з України було евакуйовано більш, ніж дві сотні диких тварин. Йдеться про левів, тигрів, леопардів, ведмедів, вовків, каракалів, гієнових собак, мавп. Проміжною зупинкою для багатьох із них стає зоопарк у польській Познані, директорка якого шукає вільні місця у зоопарках європейських країн та навіть на інших континентах. Так тварини з українських міст, що зазнали бомбардувань, опинилися у Південній Америці і навіть ПАР.

Також дивіться відео Інформатора: кріпосні зобов'язання для населення - це шлях до невдачі. Громадяни вже не бажають повертатися з Європи в Україну, втрачаючи віру в майбутнє. Андрій Золотарьов ділиться своїми враженнями від правок у законі про мобілізацію та розкриває, що нас чекає далі. Приєднуйтеся до обговорення, щоб зрозуміти сутність цих змін та їхній вплив на громадян.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.