Наші тварини вже живуть і в Латинській Америці, і у Південній Африці: як з України вивозять левів та гієнових собак

Читать на русском

Зоозахисники розповідають, що через бойові дії в Україні у зоопарках країн Євросоюзу просто закінчуються вільні місця - доводиться домовлятися про більш далекі подорожі

Читать на русском
Евакуація тварин з України
Левиця Василина знайшла подружнє щастя аж у Нідерландах, а каракалів не вдалося евакуювати з Маріуполя

Зоозахисники розповідають, що через бойові дії в Україні у зоопарках країн Євросоюзу просто закінчуються вільні місця - доводиться домовлятися про більш далекі подорожі

За майже два роки повномасштабної війни з України було евакуйовано більш, ніж дві сотні диких тварин. Йдеться про левів, тигрів, леопардів, ведмедів, вовків, каракалів, гієнових собак, мавп. Проміжною зупинкою для багатьох із них стає зоопарк у польській Познані, директорка якого шукає вільні місця у зоопарках європейських країн та навіть на інших континентах. Так тварини з українських міст, що зазнали бомбардувань, опинилися у Південній Америці і навіть ПАР.

Про евакуацію тварин з України Інформатору розповіла керівниця Центру порятунку диких тварин Наталя Попова. Вона каже, що всередині самої України є три притулки для диких тварин, усі, як один, переповнені - в них немає жодного вільного вольєра. Втім, вже закінчуються і вільні місця у самому ЄС.

"Більше, ніж двісті тварин вивезли протягом двох років війни. Ми одразу вивозили тварин, щойно вдавалося евакуювати їх з зони бойових дій. Процес тим складніший, враховуючи, що у Європі також обмежена кількість порожніх вольєрів. І кожній тварині доводиться шукати місце", - каже Наталя Попова Інформатору.

Зоозахисниця розповідає, що найперше тварини приїздять до Познанського зоопарку, директорка якого, Єва Зграбчиньська, шойно отримує нових тварин з України, - одразу ж починає шукати для них місця постійного утримання. З кожним місяцем зробити це все складніше: у Європі просто закінчуються вільні вольєри для тварин.

"В неї зараз наші 2 ведмеді, 4 тигри, 7 левів та вовк, яким ще шукають місця. Щойно це станеться, вони поїдуть, а ми будемо на їхні місця вивозити наступних тварин - і так всю війну. Нещодавно у зоопарку у Франції помер лев - був вже старий. І вони, на наше щастя, погодилися взяти нашого лева і двох левиць одразу! А в них вольєр на 5 га, наші тварини там зможуть жити всі разом - це вкрай важливо, бо леви примхливі, можуть не сподобатись один одному і відмовитися жити разом", - пояснює пані Попова.

Тому географія подорожей тварин з України вже охоплює декілька континентів. Так, наші рідкісні тварини вже мешкають у Латинській Америці та навіть в ПАР. Туди, зокрема, поїхали леви з України, а тараз, каже Наталя Попова, йде мова про те, щоб Преторія прийняла ще й тигрів з України.

Слід зазначити, що в Україну ці тварини навряд чи повернуться. По-перше, в нас дуже обмежена кількість зоопарків з пристойними умовами для утримання диких тварин. А там, звідки їх евакуювали, ті ж леви і тигри трималися у дуже поганих умовах, розповідає зоозахисниця.

"Не повертати ж їх назад до тісних кліток, у яких вони прожили в Україні все життя - зараз в них, принаймні, з'явився шанс з них вийти назовні", - резюмує очільниця Центру порятунку диких тварин.

У Києві прокинулись бобри і точать дерева в двох кроках від метро

Інформатор розповідав про те, як трьох левів з України доправили до Франції. Левиці Квін і Луладжу, а також лев Атас після майже 90 годин подорожі нарешті потрапили до зоопарку Арне-су-Вітто в Бургундії, і почали наводити там власні порядки.

Також ми помітили, що у Києві з настанням морозів активізувалися бобри. Інформатор знайшов кілька дерев на озері Лебединому, що на Харківському житловому масиві, поточених водними гризунами. Слід зазначити, що рослини не було захищено металевими сітками чи хімічними розчинами - інакше тварини не змогли б дістатися до деревини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.