Як правильно робити шпаківні та хто в них житиме, пояснив Київзеленбуд

Читать на русском

Працівники Київзеленбуду вирішують «квартирне питання» для птахів, одночасно турбуючись про те, щоб не зашкодити дереву

Читать на русском
тварини,  птахи, Київ
Київзеленбуд встановлює шпаківні

Працівники Київзеленбуду вирішують «квартирне питання» для птахів, одночасно турбуючись про те, щоб не зашкодити дереву

Працівники лісопаркових господарств розвішують понад 200 нових шпаківень для гніздування пернатих. Про це зеленбудівці Києва повідомили 8 лютого на своїй офіційній сторінці. Вони розповіли, якими повинні бути шпаківні, аби не відлякувати птахів.

Працівники лісопаркових господарств, що входять до складу КО «Київзеленбуд», щороку поповнюють міські ліси новими шпаківнями, оскільки будиночки для птахів під впливом погодних умов стають з часом не придатними до використання.

«Наразі встановлюють дві сотні шпаківень. Всі вони виготовлені з дерева, без додаткового оздоблення чи яскравих кольорів, які відлякують птахів», - пояснили комунальники.

Найбільше заселяють будиночки для птахів не лише шпаки, а також крилаті, що гніздяться в дуплах: синиці, дятли, повзики, плиски, підкоришники, мухоловки.

Пташині будиночки, які виготовлені з незвичайних предметів побуту

Традиційно роблять шпаківні з дерев’яних дощок товщиною 1,5-2,5 сантиметрів. Та частина дошки, яка буде знаходитися всередині споруди, не обробляється – не шліфується і не просочується. Зовні будиночок можна зробити гладким, просочити оліфою або пофарбувати олійною фарбою без запаху.

Якщо говорити про альтернативні варіанти, то сьогодні дачники роблять будиночки для птахів з підручних матеріалів. Наприклад, незвично виглядають як шпаківня черевик, лійка, порцеляновий посуд, самовари і навіть ліхтарі.

Як правильно робити шпаківні та хто в них житиме, пояснив Київзеленбуд 1

Як правильно робити шпаківні та хто в них житиме, пояснив Київзеленбуд 2

Головне, щоб всі матеріали, з яких виготовляється будиночок, були екологічно чистими і не нашкодили птахам. Також потрібно оснастити помешкання короткою паличкою на вході, якщо там будуть жити шпаки. Горобці, повзики, синиці люблять будиночки з дахами, а ось для мухоловок і вільшанок потрібний варіант з відкритою стінкою спереду.

Розв'язка на перетині вулиць Полярної та Богатирської у Києві будується швидкими темпами - вже зведено два шляхопроводи довжиною по 125 метрів, бетонуються суцільні плити. Якими будуть наступні кроки, і коли відкриють проїзд, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.