Оновлена скульптура Кота Бегемота, персонажа роману Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита», знову з’явилася на Андріївському узвозі
Кіт у новому образі розмістився на виступі будинку за адресою Андріївський узвіз, 11, поруч з будівлею Літературно-меморіального музею Булгакова. Тепер у скульптури з’явилася нова деталь – напис «Палай москва» на ліхтарі, який Бегемот тримає у руках. Про це 12 березня пише Хмарочос.
Минулий барельєф зник у 2010 році. І ось у березні 2024 року оновлена скульптура Кота Бегемота, персонажа роману Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита», знову з’явилася на Андріївському узвозі. Про це у Facebook повідомив автор скульптури Василь Татарський.
«Завдяки спільним зусиллям замовників, архітектора, ну і звісно мене, як автора того першого 2000року, який втік), вдалося повернути кота Бегемота на Андріївський спуск, але уже в новому образі. Не судіть суворо, не ламайте та не поливайте фарбою. Просто підійдуть та потріть примус, щоби все збулося!», - написав Татарський.
Перший пам’ятник 2000-го року знаходився на фасаді цього ж будинку. Чорний кіт сидів на невеликому виступі на стіні, закинувши ногу на ногу, в одній руці він тримав склянку з горілкою, в другій – вилку з маринованим грибом, нанизаним на ній. Цікаво, що його хвіст плавно трансформувався в чорну змію з розкритою пащею, напевно підкреслюючи диявольську сутність свого господаря.
Ті, хто читав безсмертний твір «Майстер і Маргарита», могли здогадатися, що автор скульптури зобразив момент, описаний в одній із глав роману, коли Кіт у «нехорошій квартирі» п'є горілку з директором Вар'єте Степою Лиходєєвим.
У 2010 році герой булгаківського роману, на превеликий жаль багатьох киян та відвідувачів Андріївського узвозу, таємниче зник зі стіни будівлі. Висувалися різні версії зникнення Бегемота – від банальної крадіжки до припущення про те, що його забрали господарі ресторану, що розташовувався у цьому будинку.
І дійсно, Бегемот через шість років знайшовся у підвалі колишнього ресторану.
Тоді, як засвідчив активіст Ярослав Ємельяненко, скульптура перебувала у поганому стані та зберігалася у неналежних умовах.
Раніше Інформатор писав, що скульптуру Маленького принца тимчасово прибрали з Пейзажної алеї Києва для реставрації. Про це повідомив її автор, відомий столичний скульптор Костянтин Скритуцький. За його словами, цього разу на принца чекатимуть зміни, проте, які саме, він не уточнив.
Поговорімо про міську інфраструктуру та доступність для людей з інвалідністю. Як вона порівнюється між Україною та країнами, такими як Німеччина? Чому на вулицях Західної Європи більше людей з інвалідністю? Цікаво дізнатися думку фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної щодо цього та як Київ готується до подібних викликів. Приєднуйтеся до обговорення!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.