Апокаліпсис не сьогодні: в Кличка погодились дослідити Поштову площу і поміркують, як її добудувати

Читать на русском

Після виїзного засідання ТСК на одному з найбільш проблемних об'єктів інфраструктури Києва є одразу декілька чудових новин: фахівці перевірять стан Поштової площі, насиченість ґрунту водами та проведуть дослідження, а робочу групу оновлять представниками забудовника, що зможе зрештою запустити процес добудови

Читать на русском
Розблокування добудови Поштової площі, засідання ТСК Верховної Ради
Депутати Верховної ради, Київради та активісти під час виїзного засідання. Фото Андрій Вітренко та Аннабелла Моріна

Після виїзного засідання ТСК на одному з найбільш проблемних об'єктів інфраструктури Києва є одразу декілька чудових новин: фахівці перевірять стан Поштової площі, насиченість ґрунту водами та проведуть дослідження, а робочу групу оновлять представниками забудовника, що зможе зрештою запустити процес добудови

У понеділок, 20 травня члени спеціальної ТСК, створеної у Верховній Раді для налагодження діалогу між центральною та місцевою владами у Києві, відвідали підземелля на Поштовій площі. Цього разу швидких висновків не робили: обмежилися кількома фразами про аварійність та занедбаність котловану. З важливого - домовилися співпрацювати з КМДА. З надважливого - нарешті, проведуть дослідження стану котловану. З архіважливого - знайшли контакт з інвестором, щоб розблокувати добудову самої площі.

Підземні озера і вирви

Тимчасова спецкомісія Верховної Ради провела друге, вже виїзне, засідання на Поштовій площі. Спустилися під землю, щоб побачити все на власні очі. Цього разу були нардепи Віталій Безгін і Ганна Боднар ("Слуги народу"), їх колега-однопартієць з Київради Андрій Вітренко, делегований з КМДА заступник Кличка Валентин Мондриївський, представники ГО, зокрема, Аннабелла Моріна - активістка, що була однією з основних противниць добудови ТЦ під Поштовою (навіть оголошувала з цього приводу голодування: вимагала створити на місці ТЦ музей).

Враження учасників ТСК, якими вони поділилися у Facebook, гнітючі - іншого й не може бути, оскільки спускалися у моторошну закинуту недобудову. Андрій Вітренко написав про "копиці з бляшанок, підземні озера та гігантські вирви". Ганна Боднар зазначила, що "під Поштовою площею стоїть вода" (дивне відкриття після того, як ЗМІ, включаючи Інформатор, вже другий місяць на всі голоси розповідають про катастрофічний стан і ґрунтові води). Безгін, один з головних публічних критиків Кличка (саме він на другому засіданні ТСК зціпився з Дмитром Білоцерковцем), був лаконічним.

"Побачене не тішить. Але добре, що активність громадськості та підняття цього питання на ТСК нарешті підштовхнули київську міську влади до початку дій із замовлення дослідження поточного стану споруд та грунтів", - написав Безгін, зазначивши, що метою ТСК є "безпека киян, а не політичний пінг-понг".

У КМДА діяли "на випередження"

Гучних заяв не було: хоч Андрій Вітренко, полум'яний опозиціонер та вічний критик Кличка й висловився в інтерв'ю вже після засідання, що "ситуація неконтрольована, а КМДА закриває на неї очі", цього разу ніхто не взяв на себе відповідальність заявляти про закриття станції метро чи неминуче сповзання "Поштової" під землю. Ймовірно, заспокійливе враження справив на членів ТСК Валентин Мондриївський, делегований Кличком, щоб наповнити діалог конструктивом.

Річ у тому, що під час минулого засідання ТСК 23 квітня, коли підіймали питання Поштової, у посадовців КМДА не знайшлося відповідей на питання нардепів. Про це розповідав Вітренко, додавши, що "Слуги" у Київраді натомість виступили з вимогою звільнити профільних посадовців (КП "Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд", Дмитро Лісневський, та голову усього Дептрансу КМДА - Руслан Кандибор). Цього разу Мондриївський прийшов підготовленим, і з конкретними пропозиціями.

"З висновків: конче необхідно провести інструментальне дослідження стану конструкцій об'єкту незавершеного будівництва. За словами представників міської влади, відповідне доручення є, НДІ БК (ті, хто проводили науково-технічний супровід під час будівництва) обраховують варість і склад робіт такого дослідження", - зазначила Ганна Боднар.

Після цього, каже депутатка, можна робити висновки стосовно стану конструкцій, можливого впливу на церкву Різдва Христового, Поштовий будиночок і будівлю Київпастрансу, що розташовані поряд, а також стану обводення грунтів Володимирської гірки, стану тунелей метро і археологічних знахідок. Про те, що саме київська влада пішла на випередження, і першою замовила дослідження стану споруд та ґрунтів, каже і Віталій Безгін. І додає: тепер відвідувати площу разом з КМДА будуть раз на місяць, і "ділитимуться апдейтом по поточному стану".

Знайшли контакт з інвестором

Але найкращі новини - у тому, що ситуація по Поштовій, схоже, може вийти з глухого кута. І першим дивним відкриттям тут є готовність міської адміністрації співпрацювати задля з'ясування справжньої ситуації на Поштовій. Як каже Аннабелла Моріна, саме комунальники довго чинили спротив дослідженням (мова про ту ж "Дирекцію будівництва шляхово-транспортних споруд Києва" та КП "Київський метрополітен") - проте, зрештою, погодились на співпрацю. Результати, стверджує вона, будуть за місяць-півтора.

Та найголовніше - у тому, що може зрушитись питання добудови Поштової. А саме це, як казав в інтерв'ю Інформатору архітектор Андрій Миргородський, може вирішити проблему площі (а вже з музеєм чи ТЦ під нею, має вирішити міська громада). Річ у тому, що будівництво ТЦ суд заборонив ще 2017-го. Відповідно, інвестор перестав вкладати кошти - не стали навіть консервувати майданчик.

Інвестор був непростим. Право будувати торговельні приміщення було надано у 2013-му ТОВ "Хенсфорд Україна" – фірмі, зареєстрованій за кілька місяців до оголошення конкурсу. Вона була пов'язана з прізвищем Андрія Кравця, колишнього керівника Держуправління справами при президентові-втікачеві Вікторі Януковичу. І, схоже, якраз з цією компанією вдалося налагодити контакт.

"В місті та при Мінкульті починають діяти робочі групи. Мінкульт вирішуватиме питання Пам'ятки історії та археології національного значення та Музею на Поштовій, а місто - "розблокування будівництва"... Валентин Мондриївський зазначив, що склад робочої групи міста обовлюється, і в ній буде представлено і інтереси інвестора будівництва ТЦ", - каже Моріна.

Чи закриють метро "Поштова площа": джерела у КМДА проти КП "Київський метрополітен" 

Нагадаємо, як писав Інформатор, ще у квітні виникли питання до стану ст.м. "Поштова площа" у Києві. Про це повідомили виданню "Комерсант Український" співрозмовники у КМДА. Джерело навіть зазначило, що "закриття" нових станцій на "синій" лінії метро є неминучим, втім, що саме буде з "Поштовою", не поточнило - мовляв, йде "експертне обговорення".

Своєю чергою, у КП "Київський метрополітен" декілька разів спростовували плани щодо закриття нових станцій метро чи внесення будь-яких змін в їхню роботу. Та зазначають: відповідно до тендера з розробки проєктної документації, що відбувся в листопаді 2023 року, опрацьовується робочий проєкт планового капітального ремонту між станціями без зупинки руху поїздів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.