Інформатор Київ

ЖИТТЯ

Таргани, гель для прання та щуряча отрута: з якими неїстівними отруєннями поступають діти до лікарень Києва

Понад 200 дітей різного віку лише цього року потребували екстреної медичної допомоги та госпіталізації через отруєння токсичними речовинами.

Про таку статистику повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, передає Інформатор.

«Майже у 100% випадків таких епізодів не сталося б, якби дорослі були уважнішими», – зазначила Валентина Гінзбург

На підтвердження своїх слів вона навела статистику щодо віку постраждалих. Лише з тих дітей, до яких виїжджали бригади столичних «швидких», третина – хлопчики та дівчата до 9 років, із яких більшість до 5 років. Найменшому постраждалому лише 11 місяців.

«Абсолютно різні, залишені дорослими в доступних місцях медикаменти, засіб від тарганів, гель для прання, капсули із пральним порошком, щуряча отрута – це те, що маленькі діти встигають донести до рота та проковтнути за лічені хвилини. У підлітків дещо інший «набір»: здебільшого вони труяться алкоголем або лікарськими засобами, що вживають у великій кількості», – розповіла Валентина Гінзбург.

Вона закликала мам і татусів, бабусь і дідусів бути пильними. Адже за маленькою дитиною необхідний постійний нагляд. Навіть короткочасне відволікання на телефон або домашні справи може коштувати їй життя. Саме через те і відбуваються отруєння, тяжкі опіки, падіння з вікон… Не меншої уваги та піклування потребують і підлітки. Психологічні проблеми, перше невдале кохання, бажання самоствердження через «дорослі» атрибути на кшталт алкоголю – це те, через що проходить більшість у перехідному віці, але як саме відбудеться такий перехід, багато в чому залежіть від близького дорослого, який на цей час поряд.

Стежити за новинами б’юті-індустрії та медицини можна за тегом — Краса та здоров’я.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Соломія Новосільська

Нагору