У Києві мережа заправок WOG заблокувала картки на пальне: що сталося

Читать на русском

Термін дії паливних карток складає 12 місяців з моменту продажу, та якщо за цей час ними ніхто не скористався, то талони анулюються.

Читать на русском
суд, заправка, авто, Київ
Чоловік не зміг заправитися та пішов до суду

Термін дії паливних карток складає 12 місяців з моменту продажу, та якщо за цей час ними ніхто не скористався, то талони анулюються.

У грудні 2021 року чоловік купив у свого приятеля паливні картки на дизельне пальне у мережі заправок WOG: 100+100=200 літрів з дисконтом. По цих картках наприкінці 2021 року та у січні 2022 року водій отримав 100 літрів пального. Але з початку введення воєнного стану в Україні, АЗС WOG обмежило роботу, а паливо зникло, тому отримати сплачений дизель було неможливо. Поступово ситуація виправилася й водій спробував придбати по картках пальне, але вони були заблоковані. Про це йдеться у рішенні Дніпровського районного суду Києва від 3 квітня 2024 року. 

Чоловік назвав це шахрайством та зажадав пояснень. Йому запропонували звернутися до регіонального представництва WOG й там розв'язати всі питання. 

«Його лист прийнято не було та повідомлено про необхідність принести листа від фірми, якій передавалися такі картки, з зобов`язанням про доплату», - йдеться у матеріалах справи з сайту судового реєстру.

У водія залишилося 10 талонів на дизельне пальне на 100 літрів в мережі WOG й він вважав, що наявність голографічного захисту, штрих-коду та серійного та порядкового номерів з логотипом WOG достатньо, щоб мережа заправок признала ці картки своїми та надала змогу заправитися.

Проте складність з цими картками була в іншому. Не знайшовши порозуміння, чоловік звернувся до суду.

Що було у суді

У березні 2023 року було відкрито провадження й мережі заправок надали змогу пояснити, чому чоловік не може заправитися по паливних картках.

Перша складність була в тому, що продавати пальне можуть лише ті, хто має відповідну ліцензію. Ймовірно, що у приятеля, який продав чоловікові паливні картки, такого документа не було. Компанія «ВЕСТ КАРД» (представляє мережу заправок WOG) мала таку ліцензію та продала картки, про які йшла мова, фірмі «Експрес Центр», яка їх повністю сплатила. Тому хто б й мав право звертатися до суду, то це саме цей покупець, а не чоловік, який отримав картки від свого друга.

Інша складність була в тому, що термін дії карток складає 12 місяців з моменту продажу. Якщо за цей час ними ніхто не скористався, то талони анулюються, що й сталося 5 жовтня 2022 року.

«На момент розгляду цієї справи судом у (заправок WOG) відсутній обов`язок з постачання пального по вказаних картках. Таким чином, вимагати поставки товару по талонах може лише їх власник. Водночас (компанія «ВЕСТ КАРД») не має зобов`язань з поставки пального перед (чоловіком)», - пояснили в компанії.

Суддя Дніпровського районного суду Києва Віта Катющенко встановила, що паливні талони купувала фірма «ЕКСПЕРЕС ЦЕНТР» у компанії «ВЕСТ КАРД». Ім’я та прізвища чоловіка, який вимагав заправити його авто у цьому списку не було. З цього виходило, що вимагати щось міг тільки той, хто офіційно сплатив за паливні картки гроші.

Суддя назвала вимоги водія безпідставними та 3 квітня 2024 року відмовила йому повністю.

Заправився на WOG та заглох через 50 м

Чоловік вирішив заправити свою автівку марки "Toyota RAV4 Hybrid" на АЗС WOG. Він замовив бензин A-95, але з'ясувалось, що оператор заправив транспортний засіб дизельним пальним. Клієнт вимагає компенсацію у розмірі 21 434 гривень. Про це йдеться у рішенні Рівненського міського суду Рівненської області, опублікованому 8 лютого 2023 року. 

18 вересня 2021 року близько 20:13 чоловік вирішив заправити свою автівку "Toyota RAV4 Hybrid" та заїхав на належну ТОВ "Вест Петрол Маркет" АЗС WOG. Він замовив заправку бензином марки А-95 до повного бака.

Інформатор писав, що киянин у додатку WOG випадково заправив пальним іншу автівку на 1 658 гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.