Жінка у вайбері замовила меблі для кухні та натрапила на шахрая: що вирішив суд Києва

У квітні 2021 року вироком Солом’янського суду Києва майстра-злочинця визнали винним та засудили до 200 годин громадських робіт.

суд, шахрай, Київ
Чоловік свою провину визнав

У березні 2021 року мешканка Києва у групі у вайбері знайшла оголошення майстра з виготовлення меблів та захотіла оновити кухню. Домовившись про ціну, 11 березня 2021 року приблизно о 9 годині ранку разом з майстром жінка поїхала до київського магазину на вулиці Вацлава Гавела, 16. Там вони разом обрали необхідні матеріали для виготовлення кухні та оформили замовлення на понад 26 тис. грн. Але з того часу ні майстра, ні меблів, ні своїх коштів жінка більше не побачила. Про це йдеться у рішенні Солом’янського районного суду Києва від 26 лютого 2024 року. 

Зі слів жінки, майстер зробив замовлення на своє ім’я, тому що нібито мав у цьому магазині 20% знижку. Згодом він заявив, що потрібно заплатити ще 30 тис. грн за замовлення фасадів в іншому місці. 

«(Жінка) погодилась та надала йому ці грошові кошти готівкою під розписку. При цьому, (чоловік) пообіцяв виконати свою роботу протягом 3-4 тижнів», - написано у рішенні суду.

Впродовж двох тижнів майстер переконував, що робить кухню та замовлення виконають вчасно. Однак 24 березня 2021 року жінка запросила майстра додому, щоб він подивився чи правильно робітники зробили виводи на воду та розетки на кухні. Проте чоловік написав, що хворіє, а тому зателефонує завтра.

«Проте, наступного дня (майстер) не зателефонував, і з цього часу він припинив виходити на зв`язок. В месенджері «Вайбер» у групі були видалені всі його оголошення про виготовлення меблів. Вдома його також не було», - скаржилася жінка.

Тоді жінка зателефонувала до компанії, де вони разом замовляли матеріали для кухні. Оператор coll-центра повідомила, що замовлення скасували того ж дня, як його зробили.

«Як виявилось пізніше, (майстер), як тільки жінка після зустрічі у магазині поїхала додому, повернувся та через свого знайомого менеджера скасував замовлення, а кошти направив на оплату іншого замовлення», - розповіла жертва шахрая.

Жінка зрозуміла, що її обдурили, тому звернулася із заявою до поліції. На початку квітня 2021 року відкрили кримінальне провадження № 12021105090000985, а киянку визнали потерпілою.

Що було у суді

Коли правоохоронці знайшли та допитали майстра, то він у всьому зізнався. Чоловіка визнали винним у шахрайстві та присудили йому 200 годин громадських робіт. Щоб повернути свої гроші, жінка знов звернулась до суду. Вона просила стягнути з шахрая 56 тис. 027 грн за матеріали для кухні та 35 тис. грн компенсації моральної шкоди.

«(Майстер) отримав у неї 30 000 грн, що підтверджується складеною ним власноручно розпискою. Факт оплати нею грошової суми у розмірі 26 027,46 грн підтверджується копією чеку», - йдеться у матеріалах справи.

Суддя Солом’янського районного суду Леся Зуєвич вивчила вирок суду щодо майстра-злочинця, який повністю у всьому зізнався.

«Вказаним вироком Солом`янського районного суду міста Києва від 26 квітня 2021 року у справі №760/9967/21, встановлено обставини заволодіння (чоловіком) грошових коштів (жінки) шляхом обману на загальну суму 56 027 грн та встановлено, що своїми умисними діями він скоїв заволодіння чужим майном шляхом обману», - таким був вирок суду щодо злочинця.

Тому суддя Зуєвич вирішила, що майстер має повернути жінці 56 тис. 027 грн, які вона заплатила за матеріали для кухні та компенсувати їй 20 тис. грн шкоди. Судовий збір також мав заплатити злочинець.

Користувачам monobank у телеграмі розсилають фейкові повідомлення

Громадянам у месенджері «Телеграм» почали приходити повідомлення нібито від monobank. Йдеться про встановлені обмеження на «банках», якими клієнти користуються для добровільних переказів коштів на спільні благодійні цілі. Повідомлення мають усі ознаки шахрайства. 

В Центрі протидії дезінформації звертають увагу українців, що при візуальному оцінюванні повідомлень ніби від monobank стають очевидними певні невідповідності. Річ у тому, що офіційний чатбот згадуваного банку є верифікованим у телеграмі й не використовує в комунікації жодних емодзі.

Інформатор писав, що прикинувшись електриком, шахрай вкрав документи пенсіонера, а потім переоформив на себе його квартиру в Києві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ