Знесуть будь-якої миті: будівлю Вищої школи в стилі модерн у центрі Києва придбав забудовник з Дніпра

Історичний будинок у стилі модерн, зведений на Гоголівській на межі XIX-XX століть не внесений до реєстру пам’яток, тож може зникнути найближчим часом

язань
У нового власника немає жодних зобов'язань щодо збереження історичної будівлі

Сумний перелік столичних особняків - претендентів на знищення поповнився ще одним об’єктом: занедбана п‘ятиповерхова будівля на Гоголівській, 7 була приватизована на аукціоні, який відбувся 2 жовтня 2024 року. Переможцем і новим власником будинку став забудовник з Дніпра - компанія “Строїтель”. До реєстру історичних пам’яток будівля, якій понад ста років, не внесена, тож зберігати її забудовник не зобов‘язаний - знесуть “по закону”.

Згідно з інформацією в системі Prozorro.Продажі, стартова ціна майна держпідприємства "Новогоголівське", найцікавішою частиною майна якого і є цей будинок, становила 41,48 млн грн. Проте переможець аукціону запропонував майже на 10 млн грн більше - 51,11 млн грн. Умови приватизації не передбачають збереження будинку, оскільки він не має офіційного статусу пам’ятки. Все, що зобов’язаний новий власник - це погасити заборгованість "Новогоголівського" у розмірі майже 5 млн грн, і не звільняти працівників впродовж перших шести місяців.

П'ятиповерхівка на Гоголівській, 7 збудована у стилі модерн на межі XIX-XX століть. До 1917 року вона належала сестрам Олені Олецькій та Марії Калиновській. Згодом тут розмістилася дирекція народних училищ Київської губернії, а у 20-х роках XX століття діяла трудова школа №63. Пізніше будинок було передано на баланс видавництва "Вища школа".

Чому будинок цікавий забудовникам

Як повідомляв Інформатор, будинок на Гоголівській, 7 має площу 1814 кв.м та продавався без земельної ділянки (0,0826 га). Колишня будівля Вищої школи не є пам'яткою, і саме через це була цікава забудовникам - з нею не було б ніяких проблем, як з будівлями, що мають охоронятися законом. Потрібно було тільки довести її до геть занедбаного стану, і недарма лише за 2023 рік в ній сталося чотири пожежі поспіль.

Головною ж "фішкою" будівлі є її розташування поряд з ще однією "гарячою точкою". З одного боку, сусідом будинку є гуманітарний корпус педуніверситету імені Драгоманова. З іншого - земельна ділянка, що її Київрада передала під забудову фірмі "Центр фізичного та культурного розвитку". А вона належить Віктору Бесазі, одному з бенефіціарів скандального будівництва на вул. Кониського (колишній Тургенєвській). Власне, сама вул. Кониського, де нині зяють пусткою руїни садиби Зеленських, розташована лише за квартал від Гоголівської. Відтак, ділянка під будівлею - також ласий кусок для забудовника.

Також Інформатор писав про те, що 19 липня 2024-го будівельники знесли Садибу Зеленських 1890 року побудови у середмісті столиці. Це відома будівля, про неї не раз писали ЗМІ, а пам'яткоохоронці не раз мітингували з вимогою надати їй охоронний статус. Жоден з цих заходів не був результативним: садиби на вул. Кониського, 22 не стало.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube