Готель Україна в Києві продали за понад 2,5 млрд грн: хто новий власник та як зростала ціна

Згідно з умовами продажу, переможець конкурсу має сплатити всі накопичені борги, зберегти основний вид діяльності об'єкта та робочі місця для його працівників

готель Україна приватизація
У готелі є понад триста номерів різного комфорту, конференц-зали та затишний ресторан

18 липня відбувся онлайн-аукціон з приватизації готелю "Україна", який знаходиться на алеї Героїв Небесної Сотні у самому серці столиці. Стартова ціна у розмірі  від 1,047 млрд грн була затверджена Кабміном у липні. Приватизаційний аукціон відбувся онлайн через електронну систему "Прозорро.Продажі".

За інформацією Фонду державного майна України, за право власності змагалися три учасники. Згідно з інформацією на Prozorro. Sale, найменшу ціну запропонувало ТОВ “Аларіт-пром” - 1,162 млрд грн, приватне акціонерне товариство “Житомирський меблевий комбінат” - 1,455 млрд грн, а найвищу - 2,511 млрд грн - дало ТОВ “Ола Файн”. Таким чином, вартість об’єкта приватизації зросла у 2,4 раза: зі стартових 1,047 млрд гривень до фінальних  —  2,511 млрд грн. Щойно буде укладена угода, ці кошти надійдуть до державного бюджету.

У Фонді держмайна України повідомляють, що переможець має 30 робочих днів для сплати запропонованої вартості лота. Далі він зобов’язаний виконувати всі встановлені умови приватизації:

  • погасити протягом 6 місяців від дати переходу права власності борги із заробітної плати та перед бюджетом;
  • погасити кредиторські заборгованості, які наявні на дату переходу права власності на придбаний об'єкт; 
  • крім заборгованості перед фізичними та юридичними особами, щодо яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції», та пов’язаними з ними особами, а також кредиторами, бенефіціаром яких є громадяни / резиденти Російської Федерації та/або Республіки Білорусь; 
  • забезпечити соціальні гарантії працівникам згідно з вимогами трудового законодавства;
  • не звільняти працівників готелю «Україна» з ініціативи нового власника чи уповноваженого ним органу протягом шести місяців з дня переходу до нього права власності;
  • дотримуватися вимог та додаткових обмежень природоохоронного законодавства щодо користування об’єктом;
  • зберегти основний вид діяльності підприємства.

Перемогла компанія кіберспортсмена Кріппи

Щодо компанії-переможця, основним видом діяльності “Ола-Файн” є надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. ЇЇ кінцевим бенефіціаром є 46-річний Максим Кріппа - власник студії GSC Game World та кіберспортивного бренду NaVi, важлива людина для ігрового та кіберспортивного ринків України. Студія відома розробкою серій ігор "Казаки" та S.T.A.L.K.E.R., що принесли їй всесвітню популярність. А NaVi, підрозділ мультигеймінгової кіберспортивної організації Natus Vincere з гри Dota 2, є однією з найбільш титулованих та успішних в історії цієї гри в принципі.

За інформацією з відкритих джерел відомо, що Кріппа закінчив Міжнародний християнський університет у Києві за спеціальністю бізнес-адміністрування. Ступінь магістра здобував в Європейському університеті, а потім вивчився на магістра права в КНУ імені Тараса Шевченка. Бізнес у сфері ігор, тоді просто азартних, починав ще на початку 2000-х, коли відкрив у Броварах “Монако - клуб”. За кілька років став власником Броварського оптового ринку, де і досі є кінцевим бенефіціаром. У 2021 повернувся до ігорного бізнесу, у 2018-му придбав кіберспортивну компанію Natus Vincere (NaVi). У 2023 став бенефіціаром компанії кіберспортивних трансляцій Maincast та власником  GSC Game World.

Як продавали готель Україна

Інформатор розповідав, що рішення виставити готель на продаж було прийнято ще у березні 2023 року. Але до цього часу аукціон не оголошували.Через воєнний стан готель був недозаповнений та накопичив борги на суму понад 45 млн грн.

Загалом 14-поверхова будівля площею 22 тис. 481,5 м кв налічує 6 конференц-залів, бізнес-центр, салон краси, пральня, кімнати для переговорів та фонд у 363 номери. Попри незаповненість, тут щомісяця проходять в середньому 15 конференцій - для гостей пропонують зали, де можна розмістити від 10 до 250 людей. Є укриття, в якому розташована окрема аудиторія для заходів на 50 осіб. Наявний паркінг на 80 машин. 

На початку року голова Фонду держмайна Віталій Коваль зазначав, що під час війни треба використовувати внутрішні резерви держави. А приватизація - це дохід в бюджет, із якого фінансуються Сили оборони, а також робочі місця, нові можливості для створення бізнесу і розвитку територій. У липні Кабмін затвердив стартову ціну та умови продажу готелю "Україна" в Києві. Уряд сподівався продати цей обʼєкт за суму від 1,047 млрд грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ