Знайдено найдорожчий жетон з метро Києва, який скуповують нумізмати: скільки коштує та як виглядає

Читать на русском

Зроблений з латуні "жетон з Либіддю" з'явився напочатку 1990-х, його надрукували обмеженим накладом на Луганському патронному заводі зі зброярської латуні та зробили "пробним" у столичному метрополітені

Читать на русском
Нумізмати скуповують раритнтні жетони з київського метро
На маркетплейсах у Києві можна знайти ціну на "Либідь" від 1200 до 3 тисяч гривень

Зроблений з латуні "жетон з Либіддю" з'явився напочатку 1990-х, його надрукували обмеженим накладом на Луганському патронному заводі зі зброярської латуні та зробили "пробним" у столичному метрополітені

Вартість одного з найперших жетонів, що випускалися для сплати проїзду у метро Києва, становить близько 2 тисяч гривень. Саме стільки готові заплатити колекціонери-нумізмати за "жетон з Либіддю", який називають ще "пробним жетоном" чи "ЛПЗ" від імені Луганського патронного заводу, який чеканив такі монетки. На маркетплейсах у Києві можна знайти ціну на "Либідь" від 1200 до 3 тисяч гривень.

Жетон "з Либіддю" випускався дуже обмежений час напочатку 1990-х на Луганському патронному заводі ("ЛПЗ", пишуть знавці у описах під лотами, що виставлено на продаж). Виготовлені зі зброярської латуні, призначеної для виробництва гільз для патронів, вони функціонували у Києві дуже обмежений час - лише кілька місяців, після чого їх замінили іншими жетонами.

Вартість жетона "з Либіддю" складає від 1300 до 3 тис грн
Вартість жетона "з Либіддю" складає від 1300 до 3 тис грн

Жетон трошки більший за монетку у 5 грн, має рубчатий гурт (тобто по краєчку монети йде зигзагоподібний малюнок, що має захищати її від підробок). На одному боці жетону зображено персонажа з легенди про заснування Києва - сестру Кия, Щека та Хорива, оповиту стрічками. На іншому боці простий рослинний орнамент.

Усього було виготовлено кілька тисяч таких платіжних елементів, чим пояснюється досить висока ціна на них сьогодні. Інформатор знайшов декілька оголошень про продаж жетонів "з Либіддю". Так, у дійсному оголошенні про продаж зазначено ціну в 2 тис грн. Найдешевше правили за таку монетку 2021 року на онлайн-аукціоні Violity для українців-колекціонерів - лише 1200 грн. А найбільшу ціну за такий лот виставляли кілька років тому, і вона склала близько 3 тис грн.

Таблички з оригінальними літерами з метро продавали по 3500 грн

Нагадаємо, наприкінці січня Інформатор писав про те, що таблички з оригінальними літерами, якими оформлювали станції метро до 2012 року, було виставлено на продаж на українському сайті для колекціонерів Violity. Для автентичності продавець не став змивати з табличок "тунельний пил", залишивши їх у такому ж стані, як коли літери було демонтовано зі станцій при ремонті. Максимальна ставка, яку зробили покупці, - 3500 грн: стільки дали за ст.м. "Арсенальна", "Театральна" та "Шулявська".

А вже у лютому ми розповідали, що київське метро отримало власні шрифти. Їх розробили графічні та шрифтові дизайнери на основі візуальних рішень, що використовували київські метробудівці у різні роки. Мета цього заходу - зберегти типографічну пам'ять міста, повідомляють ініціатори розробки. Про нові шрифти на основі тих, що використано у елементах оздоблення та написах станцій київського метро, 26 лютого повідомляє сайт Kyiv Type Foundry.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.