У Києві відоме мозаїчне панно закрили кондиціонерами: хто став героєм благоустрою

Читать на русском

Нові орендарі приміщення готуються відкривати свій заклад, і таким чином вони вирішили питання з комфортом всередині

Читать на русском
Захаращення фасаду будинку кондиціонерами у Києві
Подібні мозаїки є візитівкою української столиці, втім, підприємці вирішили, що комфорт їм дорожчий

Нові орендарі приміщення готуються відкривати свій заклад, і таким чином вони вирішили питання з комфортом всередині

На стіні будинку по бульвару Лесі Українки, 28 у Києві закрили кондиціонером частину мозаїчного панно. Таке небанальне інженерне рішення прийняли нові орендарі приміщень у будинку - раніше на цьому місці розміщувався зоомагазин. Мозаїка, між тим, є однією з візитівок Києва.

Рішення встановити кондиціонери на фасадній частині будинку прийняли нові орендарі приміщень за адресою бул. Лесі Українки, 28. Кондиціонери почепили під козирком, але для цього довелося закрити частину мозаїчного панно, що знаходиться на стіні будинку. Також панно було почасти зруйновано, адже для встановлення кондиціонерів довелося забивати у стіну металеві конструкції-тримачі.

Панно, так незугарно закрите бізнесменами, створили в кінці 1960-х років художники Лариса Міщенко і Анатолій Гайдамака. Будинок прикрашає ціла серія подібних мозаїк. Тут є мозаїки з серії "Лісоповал" (розміщені у районі магазину "Фора"), та "Світ навколо нас". Поряд, на будівлі гастроному "Старокиївський" (бул. Лесі Українки, 24) є ще одне масштабне панно. Власне, подібні роботи на будинках у центрі Києва є однією з візитівок української столиці.

Як Київ захищає свої мозаїки та вітражі

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, як у Києві рекламою парикмахерської замалювали унікальні декоративні майолікові плитки, якими було оздоблено житлові будинки на Північно-Броварському масиві. Громадськість обурюється: йдеться про твори Київської експериментальної майстерні художньої кераміки, якими вирішили прикрасити пілони дашків над під'їздами у будинках 1970-х років саме у цьому мікрорайоні. Втім, сам автор реклами-графіті стверджує, що декоративні елементи було замальовано ще до нього - комунальниками.

Між тим, ми розповідали, що в грудні 2023 року одразу чотири київські мозаїки, керамічні панно та вітражі внесли до Державного реєстру культурної спадщини. У Києві збереглося чимало творів монументального мистецтва 1950-80-х років, які яскраво відображають характерний для доби модернізму синтез мистецтв.

Усвідомлення походження агресії - ключ до розуміння війни. Дізнайтеся, як Путін поширює свою агресію та її вплив на Росію. Ця динаміка формує страх та безвольність у росіян, що призводить до вирощування покоління, що мовчки терпить та боїться сильніших. Деталі та глибші роздуми - у відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.