Складність операції полягала не лише у виявленні смертельно небезпечних знахідок, а й у транспортуванні на місце, де їх знешкодили контрольованим підривом
Днями серед зелених насаджень одного з київських лісопарків сапери ДСНС знайшли 60 кулькових осколкових боєприпасів "ШОАБ-0,5". Вони з'явилися у Києві після падіння ворожої ракети Х-101, що була збита над містом. Складність операції полягала не лише у виявленні смертельно небезпечних "м'ячиків", а й у транспортуванні на місце, де їх знешкодили контрольованим підривом.
Про знешкодження вибухонебезпечних предметів, залишених після падіння уламків ворожої ракети Х-101, розповіли у ДСНС. Виявлені сріблясті сфери, що мимоволі привертають увагу, виявились смертоносними боєприпасами.
На місці події працювали не тільки сапери, але й кінологи та піротехнічні команди, які спеціалізуються на виявленні та знищенні вибухових пристроїв. Складність операції полягала не лише у виявленні всіх небезпечних предметів, але й у їх транспортуванні на спеціально обладнаний підривний майданчик, де вони були безпечно знищені.
За словами керівника піротехнічного відділу ДСНС, кожен такий предмет потенційно становить небезпеку. Підступність полягає саме у формі вибухових предметів: вони зовсім не схожі на звичні касетні боєприпаси за формою, тому можуть викликати цікавість дітей
"Небезпечні м’ячики" мають сріблястий колір і своїм виглядом можуть привертати увагу дітей. Коли розлітаються та падають на землю, частина з них не детонує. Тож від будь-якого дотику можуть розірватися", - йдеться в повідомленні ДСНС.
Нагадаємо, ще наприкінці липня у ДСНС показали, як виглядають кулькові осколкові авіабомби під назвою "ШОАБ-0,5". Це касетні боєприпаси, відтак, вони містяться у ворожих ракетах та падають на землю, детонуючи вже згодом, від контакту з людиною. А найбільшою небезпекою саме цих об'єктів є їхня форма: вони зовсім не схожі на звичні касетні боєприпаси, тому можуть викликати цікавість дітей.
Також зазначимо, що ще 2022-го Інформатор розповів про те, що слід робити, якщо ви знайшли будь-які вибухонебезпечні предмети. Під ними слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, що здатні за певних умов вибухати. Натрапити на небезпечну знахідку сьогодні можна практично скрізь: на приватних земельних ділянках, у полях, лісосмугах, парках, річках, ставках і навіть просто на вулицях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.