За словами Ольги Василевської-Смаглюк, одні й ті самі компанії виграють тендери на виконання будівельних робіт через те, що це вигідно місцевій владі, і корупційна система сама захищає себе від загроз зі сторони
У Києві та області в будівельній галузі діють усталені корупційні схеми. Підрядники не змінюються роками, хоча мають по 40-50 кримінальних проваджень кожен, і продовжують вигравати тендери на будівництво чи ремонти. Змінити цю ситуацію могли б реальні посадки діючих осіб у цих компаніях, та система сама себе захищає, не допускаючи такого розвитку подій.
Із гучною заявою виступила нардепка Ольга Василевська-Смаглюк, обрана по округу №96 на Київщині (Вишгородський район, Бородянська, Бучанська териоріальні громади). Вона каже, що система влаштована таким чином, що сама місцева влада у столиці та області не пускає будь-які "зайві" компанії до виграшу у цінних тендерах та підрядах.
"Якщо ви подивитесь на закупівлі - що у Києві, що в області, - то там працюють одні й ті самі підрядники, які не змінюються роками. В них по 40-50 кримінальних проваджень, по технагляду в тому числі, але вони все одно працюють. І щоб змінити систему, потрібні реальні посадки тих ключових осіб, що приймали відповідні рішення і брали участь у схемах", - зазначила Василевська-Смаглюк у ефірі телеканалу Новини LIVE.
Нардепка навела у приклад багатоповерхівку у місті Вишгород по вул. Михайла Грушевського, 1, де ще 2022 року стався "приліт" російської ракети. Це єдиний будинок, який відновлюється вже понад 2 роки, і підрядники ще не здали його в експлуатацію. Василевська-Смаглюк розповіла, що поставила питання технагляду, що опікується саме цим будівництвом, у чому проблема.
"Я спитала - чому не можете здати? І чому так дорого коштують ваші послуги? - Він мені каже: бо я ці гроші, які мені заплатять за технагляд і перегляд проєкту, потім витрачу на адвокатів і на захист від кримінальних проваджень. І так ця система сама себе "годує", - зазначила Ольга Василевська-Смаглюк.
Змінити ситуацію, каже вона, змогли б реальні посадки відповідальних осіб у таких компаніях, хто приймає рішення та є ключовими учасниками схем. Втім, це дуже важко, адже система сама себе захищає. До того ж, НАБУ розслідує лише ті справи, що починаються від приблизно 30 тисяч доларів - так "відсікаються" тендери з маленькою вартістю, додала нардепка.
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що журналісти знайшли масштабні корупційні схеми у відбудові ЖК "Ірпінські Липки", найвідомішої бататоповерхівки Київщини, що постраждала від російського вторгнення. Судячи з швидкості реакції Київської обласної держадміністрації на це розслідування, вдалося потрапити в "больову точку", оскільки йдеться про інтерес влади.
Також ми розповідали, що київська міська прокуратура домоглася накладення арешту на той самий об'єкт міської інфраструктури, через приватизацію якого забудовник мало не отримав дозвіл на руйнацію цілого кварталу у Печерському районі. Йдеться про сміттєзбірник, розташований у кварталі необарокової забудови авторства відомого українського архітектора, Анатолія Добровольського. А хитрість забудовника полягала у застосуванні "туалетної" схеми.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.