Столична прокуратура розкрила плани забудовників та наклала арешт на споруду сміттєзбірника, під яку ті хотіли отримати землю і звільнити її від старих будівель, аби побудувати нові ЖК
Київська міська прокуратура домоглася накладення арешту на той самий об'єкт міської інфраструктури, через приватизацію якого забудовник мало не отримав дозвіл на руйнацію цілого кварталу у Печерському районі Києва. Йдеться про сміттєзбірник, розташований у кварталі необарокової забудови авторства відомого українського архітектора, Анатолія Добровольського. А хитрість забудовника полягала у застосуванні "туалетної" схеми.
Про розкриття планів забудовника, ТОВ "Апартбудгруп", щодо знесення цілого квартала житлової забудови у Києві повідомив столичний пам'яткоохоронець Дмитро Перов. Він написав, що Київська міська прокуратура зрештою домоглася накладення арешту на окремо розташовану будівлю за вул. Катерини Білокур, 6Д. Де-факто, йдеться про сміттєзбірник, що розташований просто посеред історичного кварталу.
Сама ж "туалетна" схема полягає у приватизації невеликого і незначного об'єкта забудовником. Під цей будиночок (туалет, або сміттєзбірник, як у випадку з кварталом Добровольського на Печерську) отримується земля через Київраду. А будинки на ній планували зносити через їхній, нібито, ветхий стан.
Будинки навколо, у квадраті, обмеженому вулицями Бастіонною, Білокур та Бойчука, збудовані у необароковому стилі. Цей квартал на Звіринці називається "кварталом Добровольського" - і офіційно є місциною з найменшою щільністю населення у центральній частині Києва. Місцину тут забудували у першій половині 1950-х після великої трагедії, що сталася тут у червні 1918 року.
Нагадаємо, Інформатор розповідав про небезпеку для квартала Добровольського на початку грудня 2024-го. За даними пам'яткоохоронців, задум забудовників полягав у тому, що мав "сплисти" час для проєкту "реконструкції кварталів застарілого житла", де будинки 4, 6 та 8 на вул. Білокур вже прямо йшли б під знесення. Попри статус памʼяток, на їх місці мали збудувати три нові 16-поверхові будівлі.
Також ми писали, що 12 грудня 2024-го Київрада не змогла набрати голосів за проєкт рішення щодо збереження будівель, яким виповнилося більше, ніж 100 років. Депутати не захотіли голосувати проєкт навіть за умови, що сам він ухвалюється лише у I читанні, а згодом до нього вноситимуться правки. Сам проєкт напередодні викликав дискусію всередині фракцій - його не підтримують ті з депутатів, хто співпрацює з забудовниками.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.