Суд обрав запобіжний захід Микитасю: чи потрапив скандальний забудовник до СІЗО

Активісти вважають рішення судді ВАКС у справі про розкрадання коштів ЗСУ сумнівним

Суд у справі Укрбуду
Максим Микитась відправиться під цілодобовий домашній арешт

Вищий антикорупційний суд визначив запобіжний захід для колишнього народного депутата, відомого забудовника та власника корпорації «Укрбуд» Максима Микитася у вигляді цілодобового домашнього арешту. 23 жовтня йому було оголошено нову підозру у справі про заволодіння 307 мільйонами гривень Міністерства оборони при будівництві складів боєприпасів. Суд також обрав альтернативу у вигляді застави в 134 млн грн.

Про рішення ВАКС повідомив Центр протидії корупції. Відомо, що прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просив взяти Микитася під варту, просивши у якості альтернативи заставу в 134 млн грн. Проте слідчий суддя ВАКС Олег Ткаченко відмовився застосувати арешт з триманням в слідчому ізоляторі, вирішивши, що доцільніше буде помістити колишнього нардепа під цілодобовий домашній арешт.

За рішенням суду, Максим Микитась зобов’язаний прибувати за вимогою до детектива, прокурора та суду, повідомляти про зміну місця проживання і роботи, утриматись від спілкування зі свідками у справі та іншими підозрюваними, здати закордонні паспорти та носити браслет. Зазначається, що на це рішення ще може бути подана скарга до Апеляційної палати ВАКС.

В чому звинувачують

Після низки пожеж на військових арсеналах у Збройних сил України виникла потреба в будівництві нових сховищ для боєприпасів. Підряд отримали компанії, пов’язані з корпорацією «Укрбуд» Максима Микитася:

  • На 1,95 млрд грн - ТОВ «БК «Укрбудмонтаж», компанію було оформлено на дружину екс-нардепа;
  • На 2,3 млрд грн - ТОВ «Північно-український будівельний альянс» (ПУБА), оформлену на помічника екс-нардепа у Верховній Раді, Андрія Якусевича.

За даними слідства, депутат та помічник вплинули на внесення змін до постанов КМУ, які дозволили перерахувати їх компаніям 80% авансу за будівництво. Попри те, що гроші надійшли на рахунки компаній в листопаді-грудні 2018 року, роботи на об’єктах фактично не почалися, а виділені кошти були виведені на рахунки інших підконтрольних компаній. В цілому по справі проходять п’ятеро підозрюваних.

«Це чергове сумнівне рішення слідчого судді Ткаченка. Давати лише домашній арешт для підозрюваного, який за останні кілька років отримував щонайменше 7 підозр, кілька разів сидів у СІЗО, порушував встановлені судом обов’язки і має статус обвинуваченого у двох корупційних справах, це щонайменше дивно», - стверджує Центр протидії корупції.

Попередні справи

Нинішня підозра є черговою в довгому переліку. В одній із справ ще у 2020 році Микитасю було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, і він провів в СІЗО трохи більше місяця. Після цього він ще раз опинився під вартою, звільнившись тільки в липні 2023 року під заставу в 20 млн грн.

  • У 2019 році НАБУ оголосило Максиму Микитасю про підозру в заволодінні майном Національної гвардії на суму понад 81 млн грн. Тоді ж йому вручили підозру в хуліганському вчинку - у липні 2019-го він увірвався на засідання селищної ради містечка Любеч на Чернігівщині та напав на голову ради Сергія Пінчука.
  • У 2020 році його підозрювали в замовленні викрадення юриста в Києві. Того ж року НАБУ повідомило Микитасю про підозру за фактом стимулювання укладення договору підконтрольної йому компанії з НАЕК «Енергоатом», шляхом виділення державному посадовцю квартир.
  • В 2021 році детективи НАБУ повідомили йому про підозру у наданні хабаря за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта. У 2022 році Микитасю повідомили про підозру у пропозиції надання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі (22 млн євро за можливість будувати метро в місті Дніпро). Також серед «досягнень» екс-нардепа - крадіжки на будівництві ядерних об’єктів в зоні відчудження поблизу Чорнобильскої АЕС.

Прикметно, що під час останнього обшуку в офісі компанії «Укрбуд» Максима Микитася знайшли картини, виконані в стилі ікон. На них можна бачити відомих київських забудовників, а також мера столиці, в образах святих. Подібне рішення є досить неоднозначним з точки зору християнської моралі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ