Екологи знайшли ятки з рибою, на яку не було супровідних документів про походження: бізнесменам загрожують чималі штрафи
У Києві виявили точки з незаконного продажу риби. Ятки з коропами й линами знайшли одразу в трьох районах столиці - відтак, самий товар в бізнесменів конфіскували, а підприємцям тепер доведеться доводити в судовому порядку, звідки вони отримали біоресурс для продажу. В найгіршому випадку їм доведеться сплатити чималі штрафи.
Про факти незаконного збуту риби без супровідних документів повідомили у Держекоінспекції Столичного округу. Там зазначили, що її інспектори спільно з працівниками водної поліції провели перевірку в Деснянському, Дніпровському та Дарницькому районах столиці. У результаті вдалося зафіксувати факти незаконного збуту риби.
Власне, "незаконність рибних ресурсів" (саме так сформульовано порушення у пресрелізі від екологів) означає, що рибу продавали без документів, що підтверджують законність її походження. Ці дії є порушенням порядку придбання та збуту об’єктів тваринного світу, передбаченого статтями 7 та 63 Закону України "Про тваринний світ".
За виявленими фактами державні інспектори склали три протоколи про адміністративні правопорушення за частиною першою статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали Держекоінспекція вже готує для передачі до суду. Шкоди довкіллю при цьому не було завдано, кажуть екологи.
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Держекоінспекція Столичного округу виставила претензію за порушення законодавства в частині охорони атмосферного повітря СКП “Київській крематорій”. Це не нове порушення і вже далеко не перша претензія до комунальної установи, що підпорядковується КМДА. До речі, реконструкція обладнання та заміна печей навіть передбачена програмою економічного та соціального розвитку Києва на 2024-2025 роки, але поки не склалося.
Також ми попереджали: екологи у Києві б'ють на сполох, бо 2024 року у столиці майже не стало звичайних горобців. Їхня популяція лише за рік впала у 50, і навіть більше, разів. Фахівці бачать проблему в тому, що міська влада "гламуризує" міські парки, вирубуючи старі дуплисті дерева, які слугують "багатоповерхівками" для пташок. А наслідком може бути винищення самих парків шкідниками.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.