Київрада голосувала за земельні питання понад 10 тисяч разів за свою каденцію

Найбільша кількість проєктів рішень, пов'язаних з розподілом землі у Києві, припала на 2021 рік, коли у порядку денному опинилося майже 5 тисяч ініціатив, а найпопулярнішою категорією серед таких питань є відмова у наданні дозволу на проєкт землеустрою

Київрада земельні питання
Лідером за кількістю земельних питань став 2021 рік: тоді депутати розглянули загалом майже 5 тисяч таких рішень

З початку своєї каденції депутати Київради IX скликання розглянули під час сесійних засідань понад 10 тисяч земельних питань. Найбільша кількість припала на 2021 рік, коли у порядку денному опинилося майже 5 тисяч ініціатив. А найпопулярнішою категорією серед таких питань є "відмова у наданні дозволу на проєкт землеустрою".

Аналіз розгляду земельних питань Київрадою провела ГО "ЧЕСНО". Згідно з результатами дослідження, лідером за кількістю земельних питань став 2021 рік — тоді 4839 проєктів рішень опинилися у порядках денних засідань. Деякі ініціативи могли додаватися до цього числа вже у сесійній залі за процедурою включення невідкладних питань до порядку денного. А найбільше проєктів стосувалися відмови у наданні дозволу на розробку проєкту землеустрою.

Причин для подібних відмов може бути декілька - це проблема з документами, невідповідність проєкту землеустрою закону чи наявність інших планів щодо земельної ділянки. А часто буває й так, що проєкти рішень потрапляють до зали попри зауваження правового управління Київради.

У 2022-му земельних питань було значно менше, загалом 1636. Перші засідання Київради після початку повномасштабного вторгнення проводили в закритому режимі, без завчасної публікації анонсів, порядків денних, трансляцій та присутності журналістів. Відповідно, процес моніторингу громадськістю голосувань за землю ускладнювався.

"Порядки денних комісій і Ради не публікуються, трансляцій немає. Ніякого способу киянам дізнатися, що ж там приймають їхні обранці, немає. Навіть... моїй помічниці-юристці вчора секретаріат комісії відмовився скинути порядок денний", - скаржилася депутатка Київради Ксенія Семенова у травні 2022-го.

Найбільше земельних питань 2022 року було у категорії “надання земельної ділянки у постійне користування”, тобто передача землі у користування на тривалий період комунальному підприємству, компанії чи громадянину. Водночас збільшилася кількість проєктів рішень, які передбачали передачу земельних ділянок для потреб збройних сил та правоохоронних органів.

У 2023 році динаміка голосування за земельні питання майже не змінилася: за 13 пленарних засідань у порядках денних було майже півтори тисячі земельних питань, що менше за показники попереднього року. Помітне зростання відбулося із початку 2024-го — лише до 29 серпня Київрада встигла розглянути понад дві тисячі проєктів рішень по землі. А більшу частку земельних питань склали вже згадані “відмови у наданні дозволу на розробку проєкту землеустрою”.

Київрада спочатку винесла, а потім зняла з порядку денного "тоталітарні" зміни до регламенту

Нагадаємо, в середині серпня Інформатор писав про те, що Київрада планує передати земельну ділянку під будинком на вул. Рейтарській у центрі міста компанії, що пов'язана з нардепом Олесем Довгим. Будинок розташований через дорогу від знаменитого "дворика з воронами", який депутати нещодавно передали під забудову під час скандального сесійного засідання 4 липня. Судячи з документів, ділянку передають під експлуатацію офісної споруди.

Також ми розповідали, що Київрада зняла з розгляду скандальний проєкт змін до регламенту. На думку фахівців, новела мала на меті заборонити депутатам вносити на засіданнях правки "з голосу" - а це один з найбільш дієвих інструментів, що ним користалися обранці киян у боротьбі з забудовниками. Своєю чергою, секретар міської ради, який є співавтором проєкту, захищає його і вважає, що таким чином, навпаки, буде структуровано роботу депутатського корпусу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube