З парковки дочки Київміськбуду вкрали мотоцикл: чи повернув суд гроші

Читать на русском

Власник мотоцикла стверджував, що кожного місяця платив охоронцю на стоянці 800 гривень. А коли туди навідалися злодії, висувати претензії було нікому.

Читать на русском
парковка, стоянка, Київ, Київміськбуд
Компанія не мала ліцензії на охорону

Власник мотоцикла стверджував, що кожного місяця платив охоронцю на стоянці 800 гривень. А коли туди навідалися злодії, висувати претензії було нікому.

З вересня 2016 року чоловік залишав свій мотоцикл Shineray у паркінгу в одному із ЖК Києва. Кожного місяця він сплачував охоронцю готівкою 800 грн. 

Цією стоянкою опікувалося дочірнє підприємство «Київміськбуду» - «Київтранспарксервіс 1». Одного вечора чоловік, як завжди, залишив свій мотоцикл у 6 боксі паркінгу. А на ранок побачив, що хтось вкрав його «залізного коня». 

«На підтвердження укладання договору зберігання (чоловік) надав електронну пропускну картку, за допомогою якої (він) міг потрапити на територію паркінгу», - йдеться у матеріалах справи на сайті судового реєстру.

Чоловік запевняв, що за охорону свого мотоцикла він щомісяця сплачував «Київтранспарксервіс 1» 800 грн. Ці гроші передавалися готівкою охоронцю стоянки.

Першим ділом чоловік повідомив про крадіжку поліцію. За його заявою відкрили кримінальне провадження №12016100020010512. Він був впевнений, що саме дочірнє підприємство будівельного холдингу не догледіло його мотоцикл.

Поки правоохоронці шукали злочинців, чоловік вирішив отримати гроші за мотоцикл.

Що було у суді

Для цього киянин подав позов проти «Київтранспарксервіс 1» та просив повернути йому вартість «залізного коня». На той час це було 36 тис. 920 грн. Також він розраховував отримати 5 тис. грн компенсації за моральну шкоду.

Представниця «дочки» будівельного холдингу в суді заперечила проти таких вимог. За її словами, дочірнє підприємство «Київтранспарксервіс 1» займається прибиранням, освітленням та роботою системи пропуску на паркінг. А охорона в його функції не входить.

До того ж власник мотоцикла не укладав з компанією договору, тому на яких підставах він платив, кому та за що – залишалося таємницею. Якщо не було договору на папері, якій би підтверджував надання послуг, то не було про що сперечатися.

Що вирішила суддя

Суддя Печерського районного суду Києва Галина Матійчук перевірила всі докази та впевнилася, що до переліку послуг «Київтранспарксервіс 1» не входить зберігання авто та мотоциклів.

«Основними функціями підприємства було забезпечення режиму, контролю, роботи системи пропуску осіб до паркінгу, електропостачання, освітлення місць загального користування, водопостачання, водовідведення, технічне обслуговування внутрішніх систем території, прибирання, вивезення побутових відходів, обслуговування систем протипожежної автоматики та димовидалення, обслуговування димових та вентиляційних каналів, технічне обслуговування мереж електропостачання та електрообладнання, інженерних систем, систем відеоспостереження, системи автоматичного пропуску та обслуговування воріт», - тобто компанія займалася всім, окрім охорони, тому що не мало відповідної ліцензії.

В ході судового розгляду з’ясувалося, що ніякого договору охорони не існувало. До того ж взагалі жодних угод між чоловіком та компанією дійсно не було. А гроші, про які казав власник мотоцикла, «Київтранспарксервіс 1» ніколи не отримував.

Виходило, що якщо й існувала усна домовленість, то суду про це не було відомо. Тому чоловіку відмовили у виплаті компенсацій. Це рішення не оскаржували.

Інформатор писав, що для добудови ЖК Київміськбуду потрібно до двох років та понад 10 мільярдів гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.