За 20 метрів від жертви: у Києві домашній тиран може опинитися у виправному центрі за знущання над родиною

Читать на русском

Суддя заборонив кривднику наближатися до жінки та їх дитини. Але він на це не зважив, тому ризикує відпрацьовувати покарання 2 роки.

Читать на русском
суд, Київ, домашнє насилля, прокуратура
Кривднику заборонили спілкування із родиною

Суддя заборонив кривднику наближатися до жінки та їх дитини. Але він на це не зважив, тому ризикує відпрацьовувати покарання 2 роки.

До 2 років у виправному центрі загрожує домашньому тирану, який попри обмежувальний припис продовжував знущатися із жінки та їх неповнолітньої доньки. 

47-річний киянин зацікавив правоохоронців тим, що регулярно тероризував свою родину. В поліції почали досудове розслідування, а кривднику заборонили наближатися до жінок. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури

«Солом’янським районним судом міста Києві видано обмежувальний припис, яким заборонено обвинуваченому перебувати в місці спільного проживання потерпілої та їх доньки, а також наближатись на відстань менше 20 метрів до місця їх проживання (перебування), роботи, навчання», - написано у повідомленні.

Проте на домашнього тирана ця заборона не подіяла.

«Обвинувачений визначені обмеження суду не виконав та навпаки продовжив вчиняти психологічне та фізичне насильство», - повідомили в прокуратурі.

Наразі розслідування злочину вже завершено та справу передали до суду. За знущання з жінок чоловіку загрожує обмеження волі на строк до двох років. Це означає, що 47-річний чоловік може опинитися у виправному центрі. Там за ним будуть постійно наглядати, проте це не буде повною ізоляцією від суспільства. 

До виправних центрів потрапляють ті, хто вчинив нетяжкий злочин. За даними Transparency International, засуджені повинні обов’язково залучатися до праці, при цьому, їх робота має оплачуватися.

Що таке обмежувальний припис і як його отримати

Щоб припинити побої та знущання, кривднику можуть видати обмежувальний припис. Це тимчасовий спосіб змусити тирана не наближатися до своєї жертви. 

Обмежувальний припис видає суд, до якого може звернутися жертва домашнього насилля. У разі знущання стосовно:

  • дитини із заявою можуть звернутися батьки або інші законні представники дитини, родичі дитини (баба, дід, повнолітні брат, сестра), мачуха або вітчим дитини, а також орган опіки та піклування;
  • недієздатної особи - опікун, орган опіки та піклування.

Що можуть заборонити домашньому тирану:

  • перебувати в місці спільного проживання;
  • усунути перешкоди у користуванні спільним майном;
  • обмежити спілкування з постраждалою дитиною;
  • заборонити наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування жертви;
  • заборонити особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу;
  • заборонити писати, дзвонити та у будь-який спосіб контактувати з жертвою.

Що має бути у заяві

Заяву можна скласти за зразком за цим посиланням. В ній потрібно вказати:

  • найменування суду, до якого подається заява;
  • ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) заявника та зацікавленої особи, їх місце проживання чи перебування, поштовий індекс, відомі номери засобів зв’язку та адреси електронної пошти;
  • у разі якщо заява подається батьками та іншими законними представниками дитини, вказати спорідненість та зазначити свої прізвище, ім’я та по батькові, місця проживання чи перебування;
  • обставини, що свідчать про необхідність видачі судом обмежувального припису, та докази, що їх підтверджують (за наявності).

Справа про видачу обмежувального припису мають розглядатись не пізніше ніж 72 години після надходження заяви до суду.

Варто пам’ятати, що доказами насилля для суду можуть бути свідчення рідних чи сусідів, власна фіксація подій на телефон, копії заяви до поліції та будь-які інші підтвердження знущань.

Інформатор писав, що суддям Британії дозволили користуватись штучним інтелектом для написання рішень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.