Як Бродський будує торгівельний центр під носом у Кличка

Читать на русском

Київський окружний адміністративний суд 23 лютого 2024 року почав слухати справу щодо законності старту реконструкції колишнього ресторану «Гімалаї» на вулиці Хрещатик, 23 Б, з якого компанія родичів Михайла Бродського «Олімп- ЛТД» хоче зробити торгівельний центр в охоронюваній законом зоні.

Читать на русском
Київ, забудовник, будівництво, суд, Кличко
Скандальне будівництво проходить навпроти мерії Києва

Київський окружний адміністративний суд 23 лютого 2024 року почав слухати справу щодо законності старту реконструкції колишнього ресторану «Гімалаї» на вулиці Хрещатик, 23 Б, з якого компанія родичів Михайла Бродського «Олімп- ЛТД» хоче зробити торгівельний центр в охоронюваній законом зоні.

Автором позову до суду став Володимир Апушкін, мешканець сталінського будинку на Хрещатику, під чиїми вікнами зводять ТРЦ. Скоро буде понад 15 років, як киянин «воює» із забудовником. Апушкін свого часу у петиції пропонував знести закинуте приміщення ресторану «Гімалаї», яке мають реконструювати у торгівельний центр. 

Киянин просить суддю скасувати дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції, який у березні 2020 року дав старт будівельним роботам у центрі Києва. У судових засіданнях також братимуть участь компанія родини Бродського «Олімп -ЛТД» та мешканці будинку по вулиці Хрещатик, 23. 

«Витребувати від (Державної інспекції архітектури та містобудування) документи, які подавалися Товариством з обмеженою відповідальністю «Олімп-ЛТД», на підставі яких було видано дозвіл № ІУ 113200911914 від 31.03.2020 року», - ухвалила суддя Київського окружного адміністративного суду Євгенія Жукова.

За інформацією аналітичної платформи YouControl, засновниками фірми «Олімп-ЛТД» є син та дружина колишнього голови державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Михайла Бродського. 

Що хочуть збудувати на місці ресторану

З 1960-х років у центрі Києва працювало кафе «Чай-кава», яке місцеві називали «Чайник». Згодом у червні 1984 році на Хрещатик, 23 відкрили кафе «Кондитерське», а у 1997 році там з’явився ресторан індійської кухні «Гімалаї». Десь з 2015 року ця будівля, яка знаходилася якраз навпроти столичної мерії, стояла занедбана.

Ресторан був відомий своєю автентичною індійською кухнею.
Ресторан був відомий своєю автентичною індійською кухнею.

У лютому 1996 року Київрада передала фірма «Олімп-ЛТД» ділянку 0,05 га під кафе для обслуговування закладу. За часів мера Леоніда Черновецького – у квітні 2010 року компанія отримала землю в оренду на рік. Однак з 0,05 га площа ділянки у новому рішенні змінилася до 0,084 га:

  • 0,034 га - за рахунок міських земель, не наданих у власність чи користування;
  • 0,05 га - за рахунок земель запасу.

Прокуратура на це рішення Київради подала протест, але його відхилили. Суперечка продовжилася у суді, яке рішення Київради скасував, й воно витримало перевірку в апеляції.

Тоді прокуратура довела, що проєкт землеустрою розробили з порушенням усього, що могли порушити: закону «Про охорону культурної спадщини», «Про основи містобудування», «Про планування і забудову територій», проігнорували вимоги Головного управління містобудування та виділили землю без розробки історико-містобудівного та містобудівного обґрунтування. Але мерія часів Черновецького прокуратуру у суді не підтримала, та наполягала, що «рішення відповідає вимогам законодавства».

Загалом будівля житлового будинку по вулиці Хрещатик, 23 є пам’яткою архітектури з січня 1986 року та має охоронний номер №163. Тому щось реконструювати там можна, лише погодивши це з Мінкультом.

Ймовірно рішення судів вплинули на площу спірної ділянки. У квітні 2012 року «молода команда» продала 0,0333 га землі за 2,7 млн грн. А 0,0167 га залишила у постійному користуванні

За словами киянина Володимира Апушкіна, купити землю в центрі Києва родина Бродського нібито змогла шляхом шахрайства.

«Олімп-ЛТД» самовільно провело реконструкцію павільйону «Чай-кава» в нежитловий будинок загальною площею – 166,5 кв. м, - писав у лютому 2019 року в петиції Володимир Апушкін. - Згідно з технічним паспортом на будівлю по вул. Хрещатик, 23-Б від 01.04.2008 р. в оціночному акті вказана площа – 206,2 кв. м. А фактична площа павільйону складає 166,5 кв. м. Різницю Бродський М.Б. собі записав саме за рахунок приміщення кафе «Київське», яке розташовувалось під сходами».

Фірма родини Бродських переоформила павільйон у нежитлову будівлю, оформила на неї право власності та привласнила майже 40 м кв. сусідньої чужої ділянки за рішенням суду.

Петиція про знесення занедбаної споруди у центрі Києва зібрала рекордні 10 тисяч 142 голоси. Її відправили на розгляд та доручили «вжити заходів». Проте все так й залишилося, як було.

Скільки разів міняли проєкт ТРЦ

Як писав сайт «Хмарочос», на місці колишнього кафе-ресторану мала з’явитися будівля у 6 поверхів. Проте Мінкульт виставив обмеження – споруда має бути не більше восьми метрів (тобто десь 2 поверхи).

Як Бродський будує торгівельний центр під носом у Кличка 2

 

Так має виглядати новий ТРЦ навпроти Київради. Візуалізація - «Едельбург архітект»
Так має виглядати новий ТРЦ навпроти Київради. Візуалізація - «Едельбург архітект»

 

Стартом для початку робіт був дозвіл ДАБІ від 2020 року. Лише у січні 2023 року знесли стару будівлю ресторану та почали зводити п’ятиповерховий торговий центр з трьома «технічними» підземними поверхами. Через це у липні 2023 року інспекція зупинила роботи та забудовника - штраф у майже 5 млн грн

Як Бродський будує торгівельний центр під носом у Кличка 4

 

Інспекції не сподобалося те, що вони побачили на місці колишнього ресторану.
Інспекції не сподобалося те, що вони побачили на місці колишнього ресторану.

 

«У 2022-2023 роках суд зобов’язав власників повернути будівлю до її первинного вигляду, тобто павільйону та погодити проєктну документацію з об’єднанням співвласників багатоквартирного житлового будинку, до якого належать самовільно захоплені майже 40 кв. м. ділянки», - йдеться у повідомленні інспекції про зупинку робіт.

Проте у липні минулого року – до того як суд вирішить чи законно зупинили будівництво фірма «Олімп-ЛТД» змогла «заморозити» заборону від інспекції. Крапку в цій суперечці поки не поставлено. 

Інформатор писав, що з оболонського кессону у Києві зроблять ресторан.

Путін звинуватив західні країни та загрожував ядерною зброєю, стверджуючи, що стратегічні ядерні сили Росії в повній бойовій готовності. Він також висловив заяви про боротьбу з "нацизмом", використовуючи це як виправдання. Промова Путіна не принесла нічого нового, тому ми запросили українського політолога Андрія Золотарьова для висловлення вичерпного коментаря на цю тему. Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися думку експерта.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.