Я її, суку, знищу: суддя на Київщині отримала погрози за рішення щодо спадку

Читать на русском

Чоловік болісно сприйняв відмову суду задовольнити його позов. Він втратив дружину, а потім з’ясував, що сусіди знесли будинок, який він купував разом із нею.

Читать на русском
суддя, погрози, спадок
Суддя попросила про захист

Чоловік болісно сприйняв відмову суду задовольнити його позов. Він втратив дружину, а потім з’ясував, що сусіди знесли будинок, який він купував разом із нею.

На початку жовтня суддя Згурівського районного суду Київської області Ліна Кучерява звернулася до Вищої ради правосуддя (ВРП) щодо погроз на свою адресу. Чоловік судився за стареньку хату та програв.

Про це стало відомо з повідомлення на сайті ВРП. За словами судді, 2 жовтня вона розглянула справу щодо права власності на майно в режимі відеоконференції. Чоловіку, який подав позов, було відмовлено.

«Після розгляду справи у приймальню судді на службовий номер телефону Згурівського районного суду Київської області зателефонував чоловік, який представився позивачем у справі та поцікавився результатом розгляду справи. Отримавши від помічника судді інформацію про відмову, він висловився нецензурно на адресу судді», - йдеться у повідомленні.

Нецензурно – це с**а та к**ва. Також чоловік додав фразу: «Я її знищу».

Чоловік запам'ятався тим, що багато лаявся
Чоловік запам'ятався тим, що багато лаявся

Наступного дня після цього, той самий чоловік знов зателефонував до суду та вчергове став погрожувати судді Ліні Кучерявій.

«Я її, суку, знищу», - пообіцяв він наприкінці розмови.

Виявилося, що цей громадянин впродовж розгляду справи нецензурно висловлювався не тільки на адресу учасників справи, а докучав навіть тим, хто до неї не мав відношення. Перед винесенням рішення він заявив, що «йому немає сенсу жити, якщо рішення не буде на його користь». Чоловік закликав суд «добре подумати» перш ніж щось вирішувати. Суддя Кучерява розцінила це як тиск на суд та попросила про захист.

Про яке рішення йдеться

На сайті судового реєстру Інформатор знайшов справу про хату 1920 року побудови площею 45 метрів квадратних та сарай 1970-х років. З позову відомо, що у вересні 1988 року дружина лайливого чоловіка купила цю нерухомість в с. Великий Крупіль. З часом територію навколо будинку почали обживати.

«Влітку 1989 року під час відпустки вони з дружиною купили будівельні матеріали і позивач побудував погріб, а згодом криницю та багато чого іншого. Все знято на відеокамеру. У 1999 році мав намір реставрувати будинок та зробити добудову, але дружина не погодилась, бо велика відстань», - розповідав чоловік у своєму позові.

Коли померла їхня сусідка, то в її дім заселилася немісцева родина. Осінню 1999 року вони звернулися до суду, щоб зареєструвати цей будинок за собою. Також нові сусіди захотіли придбати будинок чоловіка, але в них не було на той час достатньо грошей. Тому покупку відклали. Новим сусідам дозволили користуватися криницею, погребом, сараєм та городом. Проте від хати «ключів не давали, оскільки там ще залишалися речі».

Коли дружина померла виявилося, що хати не має. Фото ілюстративне
Коли дружина померла виявилося, що хати не має. Фото ілюстративне

Після того як дружина чоловіка померла, він згадав про будинок. Однак з’ясувалося, що хати вже немає. Будинок був «розібраний вщент, а на його місці поросла трава та складена копиця сіна». Криниця, погріб, сарай були у гарному стані.

Оформити спадщину не вийшло, оскільки на будинок не було документів БТІ та не була вказана його адреса. Тому чоловік подав позов щодо права власності. Згодом він намагався змінити свої вимоги та просив відшкодувати шкоду за знесення хати, але на тій стадії судового процесу це було неможливо.

«Просив вказати про визнання за ним права власності на погріб, сарай та криницю, а також право на відшкодування шкоди, заподіяної незаконним знесенням будинку», - заявив чоловік під час судових дебатів.

Судячи зі всього, сусіди краще підготуватися до суду та найняли адвоката. Він заявив, що «хата була стара, понад 60 років, а тому могла й сама розвалитись».

В результаті, суддя відмовила чоловіку. Повне рішення склали 12 жовтня і з цієї дати відраховується 30 днів на його оскарження.

Раніше Інформатор писав, що суд зобов'язав ПФУ виплатити пенсіонерці близько 70 тисяч гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.