Хто купив за безцінь тенісні корти у громади Києва: подробиці справи

Читать на русском

До 5 років тюрми загрожує двом посадовцям департаменту комунальної власності Києва за продаж кортів за заниженою вартістю.

Читать на русском
Кличко, Кононенко, теніс, суд
За рішенням суду корти мали передати АРМА

До 5 років тюрми загрожує двом посадовцям департаменту комунальної власності Києва за продаж кортів за заниженою вартістю.

Директору фірми, яка спочатку орендувала, а потім придбала тенісні корти у громади Києва, загрожує до 12 років тюрми. Такий самий строк можуть призначити оцінщикам, які занизили вартість нерухомості. Інформатор вивчив судові рішення та зрозумів, про кого саме йдеться.

В мерії Кличка "зекономили" на продажі тенісних кортів Кононенку 47 мільйонів гривень 1

 

Прокуратура зацікавилася продажем 2020 року. Фото - Генпрокуратура
Прокуратура зацікавилася продажем 2020 року. Фото - Генпрокуратура

Прокуратура Києва та Офіс Генерального прокурора  повідомили наступне: «За даними слідства, приватне товариство з кінця 2016 року у територіальної громади міста Києва орендувало об’єкт нерухомості – комплекс тенісних кортів загальною площею 7 354,1 м кв у Солом’янському районі столиці. У подальшому у директора товариства виник умисел на привласнення об’єкта нерухомості шляхом його незаконної приватизації», - йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора.

Нібито для цього директор компанії знайшов оцінщиків, які занизили вартість нерухомості, що вплинуло на розрахунок орендної плати. За результатами судово-економічної експертизи, це могло нанести 1,3 млн грн збитків. З часом фірма отримала можливість купити нерухомість. І тут вчергове стали у пригоді знайомі оцінщики. Як потім встановила судова експертиза, різниця між ринковою вартістю нерухомості та ціною продажу і вартістю ремонтів склала понад 47 мільйонів без урахування ПДВ.

«Вказані дії стали можливими внаслідок недбалого ставлення до своїх службових обов’язків з боку співробітників Департаменту комунальної власності міста Києва КМДА, які, згідно своїх посадових обов’язків, зобов’язані здійснювати перевірку звітів про оцінку майна та його інвентаризації», - повідомили в прокуратурі Києва.

Попередньо, директору товариства та оцінщикам загрожує від 7 до 12 років тюрми (ч. 5 ст. 191 КК України), а посадовцям Київради – до 5 років з позбавленням права обіймати посади до 3 років (ч. 2 ст. 367 КК України).

Про кого говорять в прокуратурі

За даними системи «Суд на долоні», в березні 2021 року суддя Печерського районного суду міста Києва Світлана Волкова наклала арешт на будівлі та тенісні корти по проспекту Повітрофлотському, 63 у Києві. Досудове розслідування виявило, що департамент комунальної власності Києва передав в оренду корти фірмі «Тенісна група «СМЕШ» у грудні 2016 року.

«Відповідно до звіту про оцінку нерухомого майна - тенісних кортів №1-9 та нежитлових будинків літ. Б, В, Г (виконаний суб’єктом оціночної діяльності ТОВ “Континент Експерт”) вартість майнового комплексу станом на 30.09.2016 становить 11 916 216 грн., нормативна грошова оцінка земельної ділянки за даними балансоутримувача становить 43 380 612,0 грн., однак нормативна грошова оцінка земельної ділянки за розрахунками суб’єкта оціночної діяльності ТОВ “Континент Експерт” становить 27 170 178,31 грн», - йдеться в ухвалі суду.

Після цього у червні 2020 року департамент уклав з «Тенісною групою «СМЕШ» договір №32/20 купівлі-продажу. Вже у листопаді того ж року корти стали власністю «МІЖНАРОДНОЇ ТЕНІСНОЇ АКАДЕМІЇ». Розплутавши цей «клубок» перепродажів, у квітні 2021 року арештовані тенісні корти передали Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

В мерії Кличка "зекономили" на продажі тенісних кортів Кононенку 47 мільйонів гривень 3

 

В мерії Кличка "зекономили" на продажі тенісних кортів Кононенку 47 мільйонів гривень 4

 

Війна зруйнували спортивну зону. Фото - сторінка МТА у соцмережі
Війна зруйнувала спортивну зону. Фото - сторінка тенісної академії у соцмережі

 

В червні 2022 року стало відомо, що російські обстріли понівечили тенісні корти та будинки

Кому належать фірми

За інформацією аналітичної платформи YouControl, "ТЕНІСНА ГРУПА "СМЕШ" та "МІЖНАРОДНА ТЕНІСНА АКАДЕМІЯ" належать Ігорю Кононенку.

Ігор Кононенко
Ігор Кононенко

 

Як пише сайт "Чесно", з 2006 до 2014 року Кононенко був депутатом Київської міської ради 5 та 6 скликань від “Блоку Леоніда Черновецького”. У 2010 році частина команди Черновецького відкололась від його блоку та утворила групу “Ініціатива”, яку очолив Кононенко.

У 2014 році він потрапив до ВР по списках «Блоку Петра Порошенка» та став першим заступником голови фракції БПП. Кононенко був представником комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

ЗМІ писали, що Ігор Кононенко був давнім другом та бізнес-партнером експрезидента Порошенко. Та регулярно ставав фігурантом антикорупційних розслідувань. Раніше Інформатор писав, що Кличко хвалиться допомогою автобусами, які потім розбирають на запчастини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.