Втомилися платити за стоянку: у Києві продають десятки VIP-яхт та вітрильників

Власники плавзасобів розуміють, що цьогоріч навряд чи зможуть вигуляти свої яхти та моторні човни Дніпровим плесом, тож були б раді позбутись "дорогоцінної нерухомості"

Продаж водних транспортних засобів у Києві
У Києві пришвартовані - й продаються - досить коштовні яхти, вартість яких перевищує 1 млн доларів

Кияни почали позбуватись розкішних яхт та моторних човнів. Враховуючи заборону виходити на Дніпро, в їхньому утриманні просто немає сенсу - адже кожен місяць стоянки у яхтклубах коштує чималих грошей. Інформатор знайшов у Києві десятки оголошень з продажу плавзасобів - як елітних, вартістю у понад мільйон євро, так і маленьких вітрильних швертботів. Судячи з того, що більшість із них було виставлено у лютому-березні, власники не надто вірять у те, що цьогоріч скасують обмеження виходу на Дніпровське плесо.

Розкішні "королівські" каюти та мармурові столики

Безумовний лідер - яхта Azimut 55, оголошення про продаж якої було подане 15 лютого. Ціна в 1,2 млн євро пояснюється просто - це справжнє океанічне судно, щоправда, 2018 року побудови (для VIP-яхт навіть 5 років - вже чималий строк). Яхту устатковано найсучаснішим обладнанням - електричні лебідки, прожектори, системи пожежогасіння, телескопічний трам, кормова підрулювальна система тощо.

Найрозкішніша з усіх, що продаються, - яхта Azimut 55
Найрозкішніша з усіх, що продаються, - яхта Azimut 55

З елементів розкошів - венеціанські жалюзі на головній палубі, чимало мармурових вставок, зокрема, у столиках, шкіряні меблі, спеціальні підлоги, музикальні системи та одразу 3 телевізори (у салоні, каюті господаря та VIP-каюті). Є досить непогано обладнаний камбуз з духовками, раковиною для барбекю, повноцінним холодильником та пральною машинкою тощо. Єдиним мінусом є те, що яхта не розтаможена (відтак, після процедур вона коштуватиме навіть дорожче).

Значно старшою є яхта Azimut 68+, виставлена на продаж за 750 тис доларів. Її було збудовано 2001 року, у оголошенні вказано, що яхта має 5 кают, 5 ванних кімнат, декілька радіостанцій, носове та кормове підрулювальні пристрої, пульти пожежогасіння, сучасні навігаційні системи, стабілізатори качки тощо. На камбузі 2 плитки та мікрохвильовка, а у салоні - декілька телевізорів з супутниковим ТВ, преміальний музичний центр, локальна мережа Інтернет. На відміну від попередниці, яхта розтаможена і має український прапор.

За чверть до мільйона: у яхті - 5 кают та розкішні умови
За чверть до мільйона: у яхті - 5 кают та розкішні умови

Простіші судна продають за зниженими цінами

Також в середині лютого було виставлено на продаж яхту Abacus 62 італійського виробника, ціна складає 600 тис доларів. Вона також не нова (2008 року), проте власник стверджує, що судно в дуже доброму стані. Яхта під прапором однієї з офшорних зон має 6 спальних місць та ще два для екіпажу, 4 санвузли, загалом 12 місць для пасажирів. Також власник стверджує, що яхта має максимальну комплектацію - і бажає продати її терміново.

Італійська яхта під офшорним прапором має 6 спальних місць
Італійська яхта під офшорним прапором має 6 спальних місць

У більш дешевому ціновому діапазоні (за ціною квартири у Києві) є дещо більше пропозицій, так, можна придбати Galeon 330 Fly за 129 тис доларів 2008 року. Яхта під українським прапором, має декілька кают, трапи для купання, кондиціонери, електричні туалети, бойлер для гарячої води, на камбузі - плиту, холодильник тощо. Обладнана двома турбодизельними двигунами Volvo, має сенсорне керування всіма системами.

Яхта під українським прапором, має декілька кают і трапи для купання
Яхта під українським прапором, має декілька кают і трапи для купання

Є й чимало пропозицій прогулянкових човнів за ціною у 10-15 тисяч доларів. Так, вітрильно-моторна яхта Dehler Delanta продається за 10,5 тис доларів. Звісно, за такі кошти всередині не буде багато місця для спання чи ексклюзивних умов - проте це вартий уваги човен для розваг та риболовлі. А за 5-7 тисяч доларів можна знайти вітрильні прогулянкові човни-яхти для відпочинку біля Києва. Так, яхта-швертбот з невеличким двигуном (і навіть біотуалетом) продається за 5 тис доларів. Варто зазначити, що декілька років тому аналогічні судна продавалися за більш високими цінами.

Такий прогулянковий човен можна придбати за трохи більше, ніж 10 тис доларів
Такий прогулянковий човен можна придбати за трохи більше, ніж 10 тис доларів

 Позбуваються дорогоцінної "нерухомості"

Причина, з якої власники масово виставляють свої плавзасоби на продаж, зрозуміла. З весни 2022 року будь-яким яхтам, катерам, байдаркам і т.ін. заборонено виходити на воду по всьому басейну Дніпра. Відповідні розпорядження приймали начальники місцевих військових адміністрацій по всій протяжності ріки, аналогічні заборони діють і на інших водоймах країни.

А відтак, судна стають дорогоцінним баластом: вони лише займають "паркомісця" у яхтклубах і на паркувальних майданчиках. У самому лише Києві таких - більше ніж 10: це "Азимут", "Омар", "Маячок", "Червона Калина", "Рів'єра Ріверсайд", "Оріана" тощо. За цінами 7-річної давнини вартість стоянки катеру довжиною 9-10 метрів на "Азимуті" складала 3500 грн/місяць. А припаркувати повнорозмірну океанічну яхту там же коштувало від 10 тис грн/місяць.

Нині ціни навряд чи залишилися на такому ж рівні. Яхтклуби переглядають їх у сторону збільшення, відтак, власники яхт, катерів та моторних човнів раді були б позбутися своєї "нерухомості".

Продають яхт-клуб та вонбот - дебаркадер під житло

Нагадаємо, у середині січня Інформатор писав про те, що у Києві виставлено на продаж унікальний об'єкт нерухомості - дебаркадер, або "вонбот", обладнаний під житло. Наразі він пришвартований у закритому яхт-клубі "Омар" на Видубичах, навпроти Національного ботсаду ім. Гришка. Будинок готовий для проживання і практично не має аналогів на київському ринку.

Також ми розповідали, що у Києві продають декілька об'єктів нерухомості, пов'язаних з водними рекреаційними ресурсами столиці. Йдеться про яхт-клуб - стоянку для яхт, катерів та човнів поряд з самим центром міста. А також про базу відпочинку і земельні ділянки на Трухановому острові. Ймовірно, це пов'язане з обмеженнями, що накладено на рух водного транспорту Дніпром та іншими водоймами країни на час війни.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Авіаційний експерт Анатолій Храпчинський підкреслює загрозу, яку становлять КАБ-и, особливо в контексті стратегії Росії. Обговорюється можливість протистояти їм засобами F-16, про які анонсовано зʼявлення в червні. Проте докладні характеристики цих літаків залишаються невідомими. Як вважає Храпчинський, на що можемо розраховувати - на сучасні чи застарілі моделі, і які ракети вони потенційно зможуть нести?

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ