У Києві продають яхт-клуб за 5 млн доларів та базу відпочинку на Трухановому острові: юрист пояснив, які проблеми може отримати покупець

Читать на русском

В столиці почали продавати об'єкти нерухомості, що пов'язані з водно-рекреаційними ресурсами - яхт-клуби, ділянки землі під забудову поряд з пляжами та вже існуючі бази відпочинку

Читать на русском
Продаж об'єктів нерухомості у Києві
До купівлі водних об'єктів слід ставитись обережно, кажуть юристи: є великий ризик, що ділянки землі витребує прокуратура

В столиці почали продавати об'єкти нерухомості, що пов'язані з водно-рекреаційними ресурсами - яхт-клуби, ділянки землі під забудову поряд з пляжами та вже існуючі бази відпочинку

У Києві продають декілька об'єктів нерухомості, пов'язаних з водними рекреаційними ресурсами столиці. Йдеться про яхт-клуб - стоянку для яхт, катерів та човнів поряд з самим центром міста. А також про базу відпочинку і земельні ділянки на Трухановому острові. Ймовірно, це пов'язане з обмеженнями, що накладено на рух водного транспорту Дніпром та іншими водоймами країни на час війни.

Яхт-клуб на Печерську

Яхт-клуб площею 4,3 га, розташований у Печерському районі на Набережно-Печерській дорозі, прямо навпроти Свято-Михайлівського Видубецького монастиря, виставлено на продаж за ціною 5 млн доларів. Розташування об'єкту надзвичайно зручне - дістатись звідси до будь-якої точки у центрі міста автівкою можна за кілька хвилин. Ріелтори повідомляють, що площа земельної ділянки під яхт-клубом становить 0,29 га, водної - 0,13 га.

Яхт-клуб вартістю 5 млн доларів розташовано просто через дорогу від Видубецького монастиря
Яхт-клуб вартістю 5 млн доларів розташовано просто через дорогу від Видубецького монастиря

Об'єкт оформлено, як комплекс для будівництва, експлуатації та обслуговування ремонтно-відстійного пункту катерів, човнів та автостоянки. Зазначається, що власники мають договір оренди землі на 25 років. На території розташовано 4 адмінбудівлі загальною площею у 485,7 кв.м. з правом власності на будинки. Також є проєкт реконструкції на один з адмінбудинків зі збільшенням його площі до 5 тис кв.м.

База відпочинку на Трухановому острові

Другий об'єкт "водної" нерухомості розташований на Трухановому острові у Києві. Це база відпочинку площею 3572 кв.м. в центрі острова, де, як зазначають ріелтори, "раніше знаходився Київський Імператорський яхт-клуб". Йдеться про майновий комплекс з 22 будиночків, трансформаторну підстанцію, лінію пляжу, огорожу тощо, "на які оформлено належним чином право власності".

До цілком радянської з виду бази відпочинку належить 280 метрів київського пляжу
До цілком радянської з виду бази відпочинку належить 280 метрів київського пляжу

Ріелтори зазначають, що будиночки потребують капітального ремонту. Вірогідно, йдеться про чималі вкладення: площа будинків становить 3572 кв.м. при загальній площі усієї бази відпочинку в 7,46 гектари. Зазначається, що берегова лінія, що належить до майнового комплексу (і, відтак, також відійде новому власнику) складає 280 метрів. Наразі власники оцінюють вартість об'єкту у 1,61 млн доларів США.

Ділянка землі "під забудову" навпроти Оболоні

Третім об'єктом водно-рекреаційного фонду Києва, що виставлено на продаж, є ділянка землі в 4,5 га на тому-ж таки Трухановому острові, проте в іншій його частині - на північ за "Х-park", навпроти Оболонської набережної. Ріелтори розповідають: ділянку частково засаджено деревами, поруч є розвинена інфраструктура (бази відпочинку, готелі, пляжні зони, спорт- та яхт-клуб тощо).

Одне з можливих призначень ділянки - організація яхт-клубу
Одне з можливих призначень ділянки - організація яхт-клубу

Ділянка знаходиться у комунальній власності, строк оренди збігає 2030 року. Її цільове призначення - "для будівництва та обслуговування об'єктів фізичної культури і спорту". Втім, у нинішнього власника вже є в розпорядженні містобудівні умови та обмеження і дозвіл на будівництво спортивно-оздоровчого комплексу, а також "позитивний висновок експертизи" для проведення таких робіт. До того ж, за даними ріелторів, поруч з цією ділянкою знаходиться ще одна площею 3,5 га, і також у комунальній власності. Ціна об'єкту складає 500 тис доларів, щоправда, вказано, що "можливий торг".

Юрист про купівлю "кота в мішку"

Юристи радять дуже уважно вивчати документи при купівлі таких об'єктів: по-перше, продаж захисних смуг у прибережній зоні неможливий, і це питання контролюється державою. По-друге, землі під водними об'єктами загального значення (річки, озера та інші водойми) взагалі не можуть передаватися у власність громадян, оскільки вони прирівнюються до земель водного фонду України, і не можуть бути продані.

"При купівлі таких об'єктів слід врахувати, чи можна це робити офіційно, саме як об'єкту нерухомості: чи має така ділянка реєстраційний номер, чи може продаватися. Якщо ні - питання виникнуть вже до суб'єкта, що сформував цю земельну ділянку, як об'єкт цивільних прав для продажу. По-друге, особа, що купляє таку ділянку, повинна розуміти, що в будь-який момент може звернутися міська рада, або прокуратура в її інтересах - і витребувати цю земельну ділянку", - каже Інформатору адвокат Євген Морозов.

За словами юриста, якщо порушення права з боку власника відбувається постійно (а саме так і трактуватимуть використання земель водно-рекреаційного фонду), строків позовної давності бути не може. Відтак, власник постійно наражається на ризик позову з боку прокуратури. І суди, за даними юриста, стають саме на бік прокуратури, повертаючи такі ділянки у власність міської громади.

У Києві продають унікальний будиночок на воді за 140 тисяч доларів

Як розповідав Інформатор напередодні, у Києві було виставлено на продаж унікальний об'єкт нерухомості - дебаркадер, або "вонбот", обладнаний під житло. Наразі він пришвартований у закритому яхт-клубі "Омар" на Видубичах, навпроти Національного ботсаду ім. Гришка. Будинок готовий для проживання і практично не має аналогів на київському ринку. Ціна дебаркадера - 140 тисяч доларів.

Також ми розповідали про те, що у Києві масово виставляють на продаж бізнес-центри. На сайтах з продажу нерухомості можна знайти оголошення про продаж цілих комплексів, що розташовані у різних районах міста. Ціни вар'юються від 5 до 28 млн доларів США, втім, фахівці кажуть, що власники нерухомості не завжди адекватно оцінюють свої об'єкти. Втім, тенденція очевидна: інвестори, передовсім іноземні, бажають вивести з України капітали, що було вкладено у нерухомість.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.