На захист Київської ГЕС витратять 23,2 млн грн: чи існує загроза для міста

Читать на русском

Енергетики планують посилити захист обладнання Київської гідроелектростанції, щоб убезпечити його від ракетних та дронових ударів з боку країни-агресора

Читать на русском
Захист гідротехнічних споруд Київщини
Захист Київської ГЕС проти ракетних та дронових ударів буде посилено

Енергетики планують посилити захист обладнання Київської гідроелектростанції, щоб убезпечити його від ракетних та дронових ударів з боку країни-агресора

Компанія "Укргідроенерго" облаштує захист Київської гідроелектростанції проти ворожих дронів. Вартість робіт оцінюють у 23,2 млн гривень, а роботи виконає ПрАТ "Укрсталь Конструкція". Процес триватиме впродовж 2024 року.

Про завершення конкурсу повідомляє ProZorro. Згідно з опублікованим документом, сам зміст робіт засекречено в умовах воєнного стану. Проте відомо, що виконуватиме проєкт ПрАТ "Укрсталь Конструкція", а вартість складе 23 млн 291 тис грн. У обґрунтуванні закупівлі йдеться про те, що енергетичне обладнання є вкрай важливим для функціонування станції та потребує "додаткового захисту", оскільки може стати ціллю для ракетних або дронових атак ворога. А саме зараз країна-агресор здійснює численні атаки саме на об'єкти критичної інфраструктури України. Саму ж закупівлю було проведено без застосування відкритих торгів.

Наскільки надійною є гребля Київської ГЕС

Минулоріч багато хто заговорив про небезпеку з боку Київської ГЕС. По-перше, зважаючи на весняний паводок із значним збільшенням кількості води, коли було затоплено садиби на забудованих берегах Дніпра в межах Києва. По-друге, через трагедію з підривом Каховської ГЕС нижче за плином Дніпра. Втім, Укргідроенерго ще у вересні 2022 року повідомляло: гідротехнічні споруди Київської ГЕС перебувають у належному стані, прорив греблі дуже маловірогідний навіть внаслідок завдання ракетного удару ворожими військами.

"З точки зору надійності, гідротехнічні споруди Київської ГЕС, як і інших станцій компанії, не викликають жодного сумніву, що підтверджується відповідними висновками Міжвідомчої комісії, яка кожні п’ять років виконує їх обстеження... Щодо можливих сценаріїв ракетного обстрілу російськими військами греблі Київського гідровузла, критичної загрози для населення не прогнозується. Оскільки сама станція та гребля спроєктовані і побудовані у 60-х рр. з урахуванням тогочасних загроз, зі значним запасом міцності та стійкості, зруйнувати чи суттєво пошкодити масивні гідротехнічні споруди ураженням ракетою не так просто", - зазначили у компанії.

У випадку пошкодження металевих затворів греблі, стверджують у "Укргідроенерго", може відбуватися поступовий неконтрольований витік води з Київського водосховища. Внаслідок цього відбудеться "короткочасне підтоплення деяких територій" в нижньому б’єфі гідровузла. Зони підтоплення будуть незначними, переконували фахівці, вони відомі службам ДСНС та місцевим органам влади. Тому місцевих мешканців обіцяли повідомлені завчасно.  

Київська ГЕС у новинах: справа Мазепи та загиблий пілот

Нагадаємо, саме на землях, пов'язаних з експлуатацією Київської ГЕС було зведено об'єкти житлової нерухомості, у отриманні яких звинувачують українського бізнесмена Ігоря Мазепу. Одним з наслідків його арешту став "розпродаж" житла у котеджному містечку Goodlife Park, що належить бізнесменові Ігорю Мазепі, а також об'єктах навкола нього - їхні власники почали масово виставляти ці будинки на продаж.

Також ми повідомляли, що минулої весни у травні працівники Київської ГЕС знайшли тіло загиблого російського пілота. Про його стосунок до зс рф свідчив нагрудний шеврон і пам'ятка пілота гелікоптера Мі-24, що були при трупі. Сам гелікоптер було збито над Київським водосховищем у лютому-березні 2022 року.

Видання CNN повідомляє, що Росія завербувала 15 000 громадян Непалу для участі у війні проти України. Це сталося після оголошення російським урядом вигідного пакету для іноземних бійців, який включав щомісячну оплату у 2 000 доларів та швидку процедуру отримання російського паспорта. Сергій Кузан обговорить, як непальські солдати можуть допомогти Росії у війні та наскільки це буде ефективно. Також будемо розглядати, чи вказують такі дії Росії на нову тактику залучення жителів найбідніших країн до конфліктів, і чи можна прорахувати їх мобілізаційний потенціал у цій сфері.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.