Військового, який фотографував для росіян будівлі ТЦК у Києві, засудили на 15 років

Чоловік вирішив підзаробити, здаючи ворогу точні координати важливих об'єктів інфраструктури, зокрема, ТЕЦ та центрів комплектування столиці, а на суді повністю визнав вину і розкаявся

ТЦК вирок суду Солом'янський район
Солом'янський райсуд Києва призначив чоловіку покарання у 15 років позбавлення волі. Фото ілюстративне

28 жовтня 2024 року Соломʼянський райсуд Києва визнав колишнього військовослужбовця винним у державній зраді. Той збирав інформацію про позиції українських військових у столиці та фотографував для росіян будівлі ТЦК та СП. Вину чоловік визнав, і у підсумку суд призначив йому покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

Вирок суду був оприлюднений у Єдиному державному реєстрі судових рішень. У подробицях справи йдеться про те, що обвинувачений, що служив за контрактом на посаді контролера 1-го відділення 2-го взводу контролерів спеціальної комендатури військової частини, у змові з іншою особою розробив план злочинних дій зі збору чутливої інформації, важливої для ворога.

Йдеться про позиції українських військовиків у Києві, об'єкти важливої критичної інфраструктури столиці тощо. Зокрема, 27 січня 2023 року чоловік відзняв будівлю теплостанції та надіслав фото, відео та скриншот із додатку Google maps із зазначенням координат. Спільник обвинуваченого переслав це російському куратору.

А 11 лютого 2023 року представник збройних сил РФ поставив йому завдання інформацію щодо ТЦК та СП столиці. Наступного дня обвинувачений виконав це завдання і 15 лютого також надіслав фото і координати обласного ТЦК, додатково написавши розʼяснення щодо кількості військовослужбовців.

У вироку йдеться про те, що в судовому засіданні чоловік повністю визнав вину та усі обставини, викладені в обвинуваченні. Розповів, що проходив військову службу за контрактом із травня 2021-го. Та підтвердив, що погодився на пропозицію знайомого підзаробити шляхом збору і передачею чутливої та потрібної ворогу інформації. Гроші він отримував на власну картку - і каже, що кається, бо не думав про наслідки.

У підсумку, суд призначив чоловіку покарання у вигляді 15 років позбавлення волі. Також в нього конфіскують все майно, "що є особистою власністю обвинуваченого".

Чому повістки приходять навіть тим, в кого є відстрочка, і за яким принципом оповіщують киян

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Києві повістки від ТЦК приходять навіть тим військовозобов'язаним, хто вже отримав відстрочку від мобілізації. Це пов'язано з тим, що вони оновлювали свої дані через систему "Резерв+", а особисто до ТЦК не з'являлися. Хоча система й вимагала цього, аби заброньовані донесли довідки й документи, що надають їм право на відстрочку.

Також ми розповідали, що списки для оповіщення киян, що підлягають мобілізації, створюють не у ТЦК та СП, а безпосередньо у Міністерстві оборони. Саме там розробляють алгоритми, за якими до списків вносять ті чи інші категорії військовозобов'язаних. А вже "на місцях" формують самі повістки та слідкують за їхньою доставкою та явкою оповіщених до ТЦК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ