За державними органами, у роботі яких є потенційна потужна корупційна складова, потрібен системний нагляд, інакше хиби, закладені при їх створенні, продовжать існувати, розвалюючи їх зсередини
У Києві, та й в Україні в цілому, не сталося системної зміни правил роботи Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, що б убезпечили ці органи від корупційної складової. Встановлювати подібні "запобіжники" треба на законодавчому рівні. Бо інакше ТЦК доведеться розформовувати так само, як нині це роблять з медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК).
Про це розповіла в ефірі Новини.LIVE депутатка Київради Вікторія Пташник. Вона вважає, що за такими органами, де є потенційна потужна корупційна складова, потрібен системний нагляд - інакше хиби, закладені при їх створенні, продовжать існувати, розвалюючи їх зсередини.
"Системної реформи і нагляду за ТЦК не відбулося, як і (у випадку) з МСЕКами. Прекрасне, "ідеальне" рішення, але яка різниця - якщо ті самі повноваження, без запобіжників вчинення недобросовісних дій і отримання корупційних виплат, - якщо нічого цього не буде на законодавчому рівні передбачено, не буде прозорого надання статусів особам з інвалідністю, - то система залишиться такою самою", - зазначила Вікторія Пташник.
За словами депутатки, держава має визнавати помилки, допущені при створенні органів, та оперативно їх виправляти. Це стосується ТЦК напряму, каже Пташник - і, коли президент обіцяє проінспектувати, "чи все правильно, чи ні", - необхідно встановлювати законодавчо запобіжники для потенційно корупційних зв'язків у ТЦК та схожих за рівнем відповідальності органах.
Нагадаємо, днями Інформатор писав про черговий випадок заробітку на приховуванні від мобілізації з боку посадовця Подільського районного ТЦК. Він не такий масштабний, як недавня історія з Голосіївським ТЦК, проте характерний. Посадовця, що запропонував призовнику “вирішити питання” щодо несплати штрафу та відстрочки від мобілізації, спіймали під час отримання “подяки” за послуги у розмірі 4,6 тисяч доларів.
Також напередодні ми розповідали, що Голосіївський райсуд Києва обрав запобіжні заходи шістьом підозрюваним у справі про надання допомоги в ухиленні від мобілізації військовозобовʼязаним. Мова про трьох співробітників Голосіївського районного ТЦК та СП і трьох їхніх "помічників" з-поміж цивільних осіб. Один з них буде триматися під домашнім арештом, решта - триматиметься під вартою з правом внесення застави.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.