Пляшку 50-річного віскі The Balvenie виставлено на Бесарабці у середмісті столиці, в супермаркеті Le Silpo, причому гурмани стверджують, що цей віскі є чи не найкращим напоєм з усіх, що виробляють у Шотландії
У Києві виявили локацію, де продається один з найдорожчих в країні напоїв. Йдеться про 50-річний елітний віскі вартістю з однокімнатну квартиру. Пляшку The Balvenie виставлено у ТЦ "Мандарин плаза", де розташований магазин Le Silpo (мережа преміальних делікатес маркетів, створена при відомій мережі ГК "Fozzy Group").
Пляшку напою вартістю у 1,5 млн грн знайшов кореспондент Інформатора у магазині Le Silpo на Бесарабці у Києві. Сам віскі виставлено у прозорому боксі - на випадок, якщо хтось із покупців випадково зачепить дорогоцінну пляшку. Задню стінку боксу прикрашає зображення дубової бочки - саме в такій віскі провів, достигаючи, півстоліття.
Віскі, про який йдеться, називають "витвором мистецтва" шотландської винокурні у містечку Даффтаун (регіон Спейсайд). Це 50-річний односолодовий The Balvenie міцністю 45,4%, що створюється в бочках з європейського дуба. Саме цей віскі має вишуканий післясмак ванілі, дуба, меду, груші; він повний, багатий та солодкуватий - власне, це і є класичний смак віскі.
Цей напій називають "рукотворним віскі", чи "крафтовим" через те, що його досі виготовляють традиційним способом. Винокурню The Balvenie збудували ще 1893 року, відтоді вона не припиняла роботу. Її напої вважаються елітними та коштують зазвичай дорожче, ніж аналогічні в інших виробників.
Цікаво, що пляшки елітного напою, навіть вартістю у 1,5 млн грн мають попит в Україні. На кількох сайтах компаній-постачальників зазначається, що саме такий віскі розкупили - попри ціну у 36,2 тис. доларів в еквіваленті.
Це, у принципі, один з найдорожчих напоїв в Україні: якщо врахувати, що один ковток чоловіка складає приблизно 21 мл (в жінок ця цифра менша - 14 мл), виходить, що всередині пляшки - усього 33,3 "чоловічих" ковтки та 50 "жіночих". Таким чином, за один раз гурман, який куштуватиме цей віскі, ковтатиме напій вартістю від 30 тисяч до 45 тисяч гривень.
Нагадаємо, днями Інформатор розповідав, що від спеки та відключення світла у столиці реєструють 2-3 спалахи харчового отруєння на тиждень. Кияни труяться де завгодно: і у дорогих ресторанах, і в точках з гастрономією, що розміщені в супермаркетах. Ба більше: гострі кишкові інфекції виникають після відвідин закладів громадського харчування навіть попри те, що майже всі вони мають альтернативні джерела електроенергії.
Також ми писали про те, які продукти можна зберігати без холодильника, та чим киянам краще освіжати себе у шалену спеку. Адже існує чимало продуктів, які не потребують зберігання у прохолоді - саме це й потрібно нині, за значних знеструмлень та спеки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.