Будівництво офісного центру на місці готелю «Прага» в Києві під питанням, тому що у вівторок, 5 березня, Шостий апеляційний адміністративний суд став на бік міністерства культури, яке було проти робіт поблизу Софії Київської
Постанова апеляційного суду вже набрала законної сили, але на момент підготовки матеріалу її ще не було у реєстрі. Наступним кроком, якщо на це зголоситься забудовник – компанія «Л-Капітал» може стати чергове звернення до Верховного Суду та ще кілька років судових тяжб.
Все почалося у березні 2020 року, коли приватне акціонерне товариство «Л-Капітал» звернулося до ОАСКу з позовом до міністерства культури. Компанія-забудовник вимагала погодити проєкт реставрації та реконструкції готелю «Праги» під готельно-офісний центр. Проблема виникла через охоронний статус місцевості та висотність забудови.
«Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 серпня 2020 року позовні вимоги ПрАТ «Л-Капітал» були повністю задоволені, - йдеться в офіційній заяві міністерства культури. - МКІП (міністерство культури та інформаційної політики України – ред.) оскаржував судові рішення в апеляційному та касаційному порядку. Попри висновки ЮНЕСКО та заборони, будівельники продовжували втілювати свій проєкт і навіть звертались до поліції з вимогою розпочати кримінальне провадження проти МКІП».
Нагадаємо, що у 2004 та 2008 роках компанія «Л-КАПІТАЛ» стала власником споруд по вул. Золотоворітська, 11 та вул. Володимирська, № 36А. У 2014 році товариство звернулось до Мінкульту за документами для старту будівельних робіт.
Таке погодження «Л-КАПІТАЛ» отримав, але через суд. Суддя Ігор Погрібніченко з ОАСКу, який згадувався на «плівках Вовка», викреслив будівлі готелю «Прага» з реєстру пам’яток, тим самим позбавивши споруди охоронного статусу.
Але для початку будівництва цього було замало. З Мінкультом потрібно було ще погодити проєкт перетворення готелю у сучасний комплекс. Проте «Прага» знаходиться в охоронюваній зоні ЮНЕСКО поблизу Софії Київської. Окрім цього виникли проблема з висотністю – Мінкульт бачив в ескізі 8 поверхів замість дозволених 6. Переконувати відомство компанія знов взялася через суд.
Той самий суддя Ігор Погрібніченко вказав на «Ахіллесову п’яту» в збереженні київських пам’яток – відсутність затверджених меж історичного ареалу Києва. Та знов ухвалив рішення на користь забудовника. Це рішення спробували оскаржити, але марно.
Тільки коли до розгляду долучився уряд та Київрада, суперечку направили на новий розгляд. Зараз історія з перебудовою «Праги» теж ризикує зайти на новий круг судових розглядів.
За інформацією аналітичної платформи YouControl, бенефіціаром приватного акціонерного товариства «Л-КАПІТАЛ» вказаний Вадим Український. Він був членом наглядової ради ПрАТ "Трускавецькурорт" та віцепрезидентом ДП НАЕК "Енергоатом".
Але це не єдиний колишній чиновник, з яким пов’язують готель «Прага». Існує версія, що раніше будинком володів колишній заступник голови правління «Нафтогазу України» та ексголова ДК «Газ України» Володимир Якубенко, який перепродав нерухомість колишньому міністру енергетики Едуарду Ставицькому.
Інформатор писав, як Бродський будує торгівельний центр під носом у Кличка.
Ніколи раніше такого не траплялося і ось знову. Другий день поспіль російські терористи прокидаються від української "бавовни". А ще більше сюрпризів від нашої розвідки: атаки на суші та у воді. Докладніші подробиці - у нашому відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.