Вчитися можна онлайн: київському метрополітену потрібні водії автонавантажувачів

До кінця року КП “Київський метрополітен” хоче перекваліфікувати 19 працівників вагоноремонтного заводу

метрополітен кадри навантажувач
Жінки вже опановують навіть професію машиніста, тож із навантажувачем теж впораються

Столична підземка у прагненні вирішити кадрові проблеми планує перепідготовку співробітників, щоб надати їм другу професію – водій акумуляторного навантажувача та електровізка. Перенавчання – не перша подібна ініціатива Київського метрополітену, цього разу така можливість буде надано для 19 осіб. Загальна вартість їхнього навчання становитиме 29 355 гривень.

Проведення відповідного тендеру було оголошено 1 липня. Виходячи з документів, нову спеціальність співробітники мають отримати до 31 грудня 2024 року. Після закінчення навчання всім буде видано свідоцтво про присвоєння робочої кваліфікації за спеціальністю “Водій акумуляторного навантажувача та електровізка”. До речі, навчання може проходити на будь-якій локації – хоч на території метрополітену, хоч онлайн, але екзамени наприкінці навчання доведеться складати, звичайно, не в зумі, а по-справжньому.

Щоправда, поки питання зависло: пропозиції приймалися до 9 липня, надійшла лише одна – від Навчально-виробничого центру “Професіонал”. Але й її було відхилено через невідповідність умовам технічної специфікації, про що замовник повідомив 15 липня.

Що відбувається з кадрами у Київському метрополітені через мобілізацію

Нагадаємо, Інформатор повідомляв, що у київському метро були змушені зменшувати кількість поїздів на лініях через мобілізацію їхніх працівників та відсутність бронювання. Нестача кадрів відчувається на всіх напрямках - не вистачає машиністів електромеханіків, токарів та слюсарів. Як зазначили у КП “Київський метрополітен”, причиною збільшення кількості вакансій є вимушена міграція, специфіка професій та мобілізаційна робота у зв'язку з выйськовим становищем. КП намагається вирішити проблему та прагне залучати до роботи випускників закладів профільної освіти та міські центри зайнятості. Однак швидко такі справи не робляться і вочевидь швидко закрити дефіцит наразы неможливо, оскільки тих же машиністів треба навчати щонайменше рік.

Також ми повідомляли, що підземка проводить перепідготовку співробітників, надавши їм другу професію - ліфтерів. Вони чергуватимуть на кожній із десяти станцій підземки, обладнаних ліфтами. Вартість їхнього навчання склала загалом 6,5 тис. грн. Ліфтами в Києві обладнано такі станції: "Вирлиця" (4 ліфти), "Бориспільська" (2), "Червоний хутір" (9), "Деміївська" (2), "Голосіївська" (3), "Васильківська" (4) , "Виставковий центр" (2), "Іподром" (5), "Теремки" (4), "Святошин" (3).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube