Загинути могли всі ми: у Києві перехожих не пустили до наземної станції метро перечекати ракетну атаку

Киянка Ляна Диканська поскаржилася у соцмережах на дії співробітників КП Київський метрополітен, що відмовили їй, а також іншим перехожим у можливості перечекати ракетну атаку РФ 8 липня у вестибюлі станції Лівобережна

Метрополітен Київ недопуск скандал ракетний удар
Вестибюль наземної станції метро здався киянам більш безпечним укриттям, ніж навколишні будинки, втім, у доступі їм було відмовлено

У Києві просто під час ворожої ракетної атаки 8 липня киян не пустили до вестибюля наземної станції метро "Лівобережна". Вона й не може слугувати за укриття, бо формально не вважається безпечною для пасажирів, але саме в момент вибухів виглядала надійніше за інші будівлі поряд. Втім, киянам відмовили у можливості пройти всередину.

Про недопуск людей на станцію під час масштабної атаки росіян на столицю повідомила киянка Ляна Диканська у Facebook. Дівчина розповіла, що у момент заходу на Київ другої хвилі ракет перебувала поряд зі станцією метро на лівому березі та разом з іншими намагалася сховатись у вестибюлі.

"Київ атакують, а нас не пускають хоча б пройти турнікети, щоб нас не побило осколками від вхідних дверей. Нас тут дуже багато. Під дверима, на вулиці - не влазим", - написала Ляна, щойно атаку було завершено (експресивну лексику змінено на більш нейтральну - Ред.)

За словами Диканської, чималий натовп людей з навколишніх вулиць (Євгена Сверстюка, Раїси Окіпної) зібралися у метро в момент, коли почалися вибухи, а станція виглядала найнадійніше з усіх довколишніх будівель. Але співробітники станції запропонували людям піти до найближчого укриття, вказавши якраз напрямок по вул. Окіпної, куди били ворожі ракети. Нагадаємо, 8 липня від атаки постраждав медцентр "Адоніс", що розташований всього у 600 метрах від ст.м. "Лівобережна".

"Запропонуйте нам ще раз піти в найближче укриття! Є вже ті, то "не дійшов назавжди" після того, як нас туди послали. А тільки дали відбій, і сотні людей сплатили проїзд, нас вигнали з "технічних причин". Це (загиблі - Ред.) могли бути всі ми. Просто тому, що нас не пустили зайти хоч на метр в метро", - пише дівчина.

Зазначимо, що рішення про те, що наземні станції метро не працюватимуть при сигналі "Повітряна тривога", було прийняте ще 25 лютого 2022 року. Про це повідомляло КП "Київський метрополітен", пославшись на те, що ці станції не є безпечними ані у якості укриття, ані для перевезення пасажирів.

Подробиці атаки 8 липня: на Хрещатику евакуювали автівки, а на коліях метро шукали небезпечні предмети

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що 8 липня зранку, просто під час однієї з хвиль ракетної атаки РФ на Київ, на Хрещатику евакуювали автівки. Відео з процесом повантаження транспортного засобу просто під Будинком профсоюзів зняв водій авта, що проїжджало повз. Зазначимо, що приблизно за десять хвилин усі сили та засоби комунальної техніки були потрібні біля лікарні Охматдит, де важкій техніці складно було проїхати до зруйнованих корпусів.

У той же день, невдовзі після атаки, на червоній лінії метро тимчасово обмежували рух поїздів. Вони курсували лише від станції Академмістечко до Арсенальної. Відтак, наземною, відкритою, частиною метро поїзди не їздили впродовж кількох годин - причиною виявились ймовірно небезпечні предмети, що знайшли просто на коліях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube