В Охматдиті розпочалися протиаварійні роботи для консервації головного корпусу

Під час проведення ремонту, який триватиме до 15 листопада, лікарі продовжуватимуть надання медичної допомоги у цій будівлі

Охматдит
Роботи мають захистити будівлю лікарні й від погодних умов під час холодного сезону , і від втрати функціональності

Дитяча лікарня Охматдит, яка зазнала значних руйнувань внаслідок ракетної атаки 8 липня 2024 року, обрала підрядника на проведення першочергових протиаварійних робіт із захисту головного корпусу від зовнішнього впливу. Очікувана вартість закупівлі становила близько 9,5 млн грн, проте в результаті аукціону знизилася до 7,5 млн грн. Протиаварійні роботи, на які відводиться трохи менше місяця, мають розпочатися 17 жовтня 2024 року.

Про це 16 жовтня у Facebook повідомила пресслужба Охматдиту. У лікарні зазначили, що під час проведення ремонту лікарі продовжуватимуть надання медичної допомоги у цьому корпусі.

“У першу чергу, для лікування пацієнтів використовуються приміщення пошкодженого сучасного корпусу. Тому виконати комплекс робіт, які забезпечать умови для його функціонування в зимовий період, є першочерговим завданням”, - повідомили у лікарні.

З огляду на погоду виконання цього завдання надто затягнулося через бюрократичні процедури, проведення експертиз, складання актів, кошторисів, очікування висновків експертів. Але наразі підрядник має зробити все, аби законсервувати будівлю головного корпусу на зиму, щоб запобігти його подальшому руйнуванню. За інформацією голови Наглядової ради, створеної для забезпечення громадського нагляду за всіма процесами відбудови, Інни Іваненко, переможцем тендеру стала компанія ТОВ "ЮНІТ ДЕВЕЛОПМЕНТ". 

“Тендер відбувався в електронній системі Prozorro. Очікувана вартість закупівлі була сформована на підставі дефектного акту та кошторисної документації. Під час аукціону стартова ціна знизилася на 2 млн грн і становить 7,5 млн грн. Платником закупівлі виступить БФ “Таблеточки”, - зазначила Інна Іваненко.  

Згідно з тендерною документацією, у тендері брали участь дві компанії -ТОВ "ЮНІТ ДЕВЕЛОПМЕНТ" з первинною пропозицією в 9,2 млн грн та ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА "ТЕПЛОБУД-ЕФЕКТ", яка запропонувала виконати роботи за 7,6 млн грн. Як йдеться в документі, за результатами проведеного аукціону ця пропозиція була визначена як найбільш економічно вигідна, проте була відхилена через невідповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі. Зокрема, подана компанією фінансова звітність не відповідала обсягу річного доходу за 2023 рік, що повинен становити не менше ніж 50% від очікуваної вартості закупівлі. Крім того, довідка про виконання аналогічного договору за аналогічним предметом закупівлі не відповідала встановленій формі. 

Таким чином, ТОВ "ЮНІТ ДЕВЕЛОПМЕНТ", остаточна пропозиція якого знизилася до 7,5 млн грн, було визначено переможцем, який у повній мірі задовольняє всім вимогам. Згідно з інформацією на Youcontrol, юридична особа ЮНІТ ДЕВЕЛОПМЕНТ була зареєстрована у серпні 2020 року. Основний напрямок діяльності - організація будівництва будівель, серед інших - будівництво житлових і нежитлових споруд, різні види будівельно-монтажних робіт. На сайт компанії вказано, що вона працює з 2007 року, більше 15 років займалася ремонтами квартир і будинків, потім зайнялася проєктуванням та будівництвом. Наразі в роботи три проєкти, що будуються та будуть готові у 2024-2025 роках.

Як росіяни руйнували Охматдит, а потім навколо відбудови вибухнув корупційний скандал

Нагадаємо, Інформатор виклав детальний фоторепортаж про те, як вдень 8 липня російські війська влучили ракетою у НДСЛ Охматдит. Важкі уламки, вибите й розкидане на сотні метрів скління вікон, знищені стіни, цілі палати, зруйноване токсикологічне відділення - далеко неповна картина того, як виглядав Охматдит одразу після варварського удару Росії.

Згодом ми розповідали про скандал, який вибухнув після того, як журналісти проєкту "Наші гроші" з'ясували, що близько десяти будівельних компаній, які брали участь у тендері на відбудову корпусу "Охматдиту", пропонували виконати роботи за значно нижчу суму: від 42 до 286 млн грн. Розслідувачі також висловили сумніви в тому, що переможець тендера має відповідну техніку для проведення ремонтних робіт. Внаслідок суспільного обурення результати тендеру були анульовані, а новий конкурс пройде за процедурами Prozorro.

Напередодні Володимир Жовнір, який обіймав посаду гендиректора "Охматдиту", оголосив, що Благодійний фонд "Охматдит - здорове дитинство" не має наміру перераховувати кошти на відновлення лікарні після злочинного російського удару. Мова йде про 378 мільйонів гривень, зібраних на підтримку відновлення медзакладу. За словами Жовніра, ці кошти продовжують перебувати на рахунку фонду, і на цей момент фонд не планує їх передачу лікарні. 17 серпня Жовніра тимчасово відсторонили від обов'язків на час проведення перевірок щодо відновлення будівель закладу після російського удару 8 липня. 

Згодом Міністерство охорони здоров’я України повідомило про створення спеціальної ради з 15 осіб, яка контролюватиме відновлення "Охматдиту" після скасування попередніх тендерів. Ця рада має забезпечувати громадський нагляд за процесами відновлення та вибором підрядника.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube