Невідкладні роботи із захисту пошкодженої будівлі від зовнішнього впливу дозволять головному корпусу повноцінно функціонувати в холодний період
У відбудові дитячої лікарні Охматдит у Києві, яка зазнала значних руйнувань внаслідок ракетної атаки 8 липня 2024 року, в середині жовтня розпочнеться перший етап робіт. Наприкінці серпня очільник МОЗ Віктор Ляшко наголосив на необхідності швидкої підготовки будівлі головного корпусу лікарні до холодів. Мова йшла про захист від зовнішніх подразників та погодних умов, забезпечення наявності опалення, роботи із засклення - тобто те, що є невідкладним напередодні зими. Процес нарешті зрушив з місця: тендер на протиаварійні роботи був оголошений 30 вересня.
За словами Вʼячеслава Бикова, виконавчого директора БФ «Таблеточки», який фінансуватиме перший етап робіт, це дозволить продовжити роботу пошкодженого корпусу, поки триватиме відбір постачальників на складне велике окреме відновлення, повідомляють Новини. Live. Аби зараз почати процес відновлення корпусу, треба було, перш за все, провести оцінку пошкоджень будівлі. Для цього Охматдит залучив найбільшу експертну організацію в країні - Державний науково-дослідний та проєктно-вишукувальний інститут «НДІпроектреконструкція».
Він має великий досвід у реконструкції, зокрема, медичних закладів, власні інструменти для технічних обстежень всіх видів складності, гарну репутацію на ринку. На Охматдиті працювало понад 100 фахівців інституту, які оцінюють пошкодження. До речі ціна такого обстеження складає майже 3 млн грн.
За результатами обстежень будівлі був складений дефектний акт та кошторис. Потім ці документи перевіряла та затверджувала незалежна державна експертиза, і тільки після цього 30 вересня було оголошено тендер на першочергові протиаварійні роботи по захисту від зовнішнього впливу. Очікувана вартість робіт складає 9,5 млн грн, усі витрати - від робіт з обстеження та складання проєктно-кошторисної документації до ремонту корпусу фінансує благодійний фонд “Таблеточки”.
Згідно з інформацією в тендерній документації, кінцевий строк подання тендерних пропозицій - 9 жовтня 2024 року, дата аукціону буде визначена після 4 жовтня. Виконати всі роботи потрібно до 15 листопада, тож часу у підрядника буде небагато - близько місяця. За умовами тендеру, розраховуватися з ним будуть після закінчення робіт та підписання Актів приймання виконаних робіт.
Головний об’єкт невідкладних протиаварійних робіт - це стіни. Як зазначається в тендерній документації, підрядник має демонтувати системи термофасадів, обшивку HPL-панелями, світлопрозорі конструкції фасаду, каркаси металевих конструкцій. Натомість зробити опорядження стін з алюмінієвих панелей, змонтувати тепловий контур із сендвич панелей, оббити стіни покрівельною сталлю, оцинкованою по повсті.
Крім того, потрібно улаштувати тимчасовий парапет та замінити та утеплити двері внутрішні и зовнішні металеві та протипожежні. Виконуючий обов’язки гендиректора «Охматдиту» Олександр Урін зазначив, що, зокрема, закриють інженерні мережі та прорізи знищених вибухом вікон і дверей.
Як зазначається у проєкті договору, підрядник має надавати звіти про виконання ремонтних робіт впродовж п'яти робочих днів після завершення кожного етапу відповідних робіт. Лікарня ж має право контролювати і здійснювати технічний нагляд за відповідністю якості, обсягів і вартості ремонту і будівельних матеріалів, а також проводити перевірки, зокрема за участю сторонніх експертів та організацій. Гарантійний строк на результати ремонту становить 10 років.
Нагадаємо, Інформатор виклав детальний фоторепортаж про те, як вдень 8 липня російські війська влучили ракетою у НДСЛ Охматдит. Важкі уламки, вибите й розкидане на сотні метрів скління вікон, знищені стіни, цілі палати, зруйноване токсикологічне відділення - далеко неповна картина того, як виглядав Охматдит одразу після варварського удару Росії.
Згодом ми розповідали про скандал, який вибухнув після того, як журналісти проєкту "Наші гроші" з'ясували, що близько десяти будівельних компаній, які брали участь у тендері на відбудову корпусу "Охматдиту", пропонували виконати роботи за значно нижчу суму: від 42 до 286 млн грн. Розслідувачі також висловили сумніви в тому, що переможець тендера має відповідну техніку для проведення ремонтних робіт. Внаслідок суспільного обурення результати тендеру були анульовані, а новий конкурс пройде за процедурами Prozorro.
Напередодні Володимир Жовнір, який обіймав посаду гендиректора "Охматдиту", оголосив, що Благодійний фонд "Охматдит - здорове дитинство" не має наміру перераховувати кошти на відновлення лікарні після злочинного російського удару. Мова йде про 378 мільйонів гривень, зібраних на підтримку відновлення медзакладу. За словами Жовніра, ці кошти продовжують перебувати на рахунку фонду, і на цей момент фонд не планує їх передачу лікарні. 17 серпня Жовніра тимчасово відсторонили від обов'язків на час проведення перевірок щодо відновлення будівель закладу після російського удару 8 липня.
Згодом Міністерство охорони здоров’я України повідомило про створення спеціальної ради з 15 осіб, яка контролюватиме відновлення "Охматдиту" після скасування попередніх тендерів. Ця рада має забезпечити громадський нагляд за процесами відновлення та вибором підрядника.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.