Усі роботи по Охматдиту мають завершити до зими - МОЗ

Пріоритетом у процесі відновлення лікарні є новий корпус № 11, і в МОЗ сподіваються встигнути підготувати його до холодів

Усі роботи по Охматдиту мають завершити до зими - МОЗ
Ключовою задачею очильник МОЗ Віктор Ляшко назвав якнайшивдший початок фасадних робіт

Попри те, що до опалювального сезону залишилося півтора місяця, МОЗ демонструє оптимістичний погляд на швидке відновлення дитячої лікарні Охматдит, що зазнала значних руйнувань внаслідок ракетної атаки 8 липня. Після низки гучних скандалів навколо тендера на відбудову та коштів, зібраних благодійниками, було створено Раду з відновлення Охматдиту для забезпечення громадського нагляду за усіма процесами відбудови, зокрема, вибором підрядника. Діяти тепер усі учасники процесу мають за законом, але це, виявилось, процес довгий - днями тільки розпочалася оцінка пошкоджень будівлі нового корпусу, яка триватиме два тижні. Зима ж ближче, ніж здається, і до холодів новий корпус № 11 має бути готовим, адже саме там лікуються та оперуються діти. 

Проте очільник МОЗ Віктор Ляшко в інтерв’ю Укрінформу наголосив, що сподівається на швидку підготовку будівлі до холодів. За його словами, наразі запускається процес передінвестиційного аналізу щодо тих будівель, які були зруйновані, аби визначити, як краще з економічної та практичної думки рухатися далі. Тобто, чи шляхом реконструкції пошкоджених будівель, чи шляхом будівництва нових об’єктів на їхньому місці.  

“У пріоритеті - новий корпус № 11, який треба відновити якомога швидше. До зими мають бути зроблені всі роботи, які дозволять лікарні всередині функціонувати. Наразі він вже працює - там проводять операції, лікують онкологію, надають іншу медичну допомогу. Ключова задача - швидко відновити фасадні роботи”, - зазначив Віктор Ляшко.

Оскільки проект Охматдиту - авторський та досить складний, МОЗ наразі працює з передовими проектними організаціями, або отримати найшвидші можливості поетапного відновлення. Адже будівлю треба захистити від зовнішніх подразників та погодних умов, забезпечити наявність опалення. Це наразі головне завдання, і, як зазначає міністр, до настання холодів це треба зробити. Щодо інших корпусів, серед яких пошкоджені або зруйновані пам’ятки архітектури, МОЗ чекає на технічний звіт та пропозиції від Мінкульту, що робити далі. 

“Для пам’яток архітектури спочатку робиться консервація, потім розробляється проект реконструкції. Ці будівлі не важливі в технологічно-лікувальному процесі, і все має рухатися, як прописано в законодавстві. Є аварійна будівля хірургічного корпусу, по ньому ми хочемо зробити передінвестиційний аналіз наступного проекту. На аварійну будівлю все одно розробляється проект реконструкції під нові будівельні норми, що діють в Україні. Вони по-новому регламентують підходи до розміщення палат, до кількості пацієнтів в палаті, обов'язково - бомбосховище, нові підходи до вентиляції. Треба, щоб нам розрахували та сказали: якщо ми запускаємо реконструкцію, наскільки ми втратимо корисної медичної площі та скільки це буде коштувати. Чи є варіант побудувати новий корпус, спланований інакше - тобто, є кілька варіантів, як рухатись далі, які ми розробили та чекаємо затвердження Радою з відновлення Охматдиту”, - наголосив міністр охорони здоров’я.

Паралельно тривають зустрічі з будівельним бізнесом та проєктантами, що працюють із закладами охорони здоров’я. Міністр каже, що це потрібно для зважування ризиків та недопущення помилок надалі. 

Як росіяни руйнували Охматдит, а потім навколо відбудови вибухнув корупційний скандал

Нагадаємо, Інформатор виклав детальний фоторепортаж про те, як вдень 8 липня російські війська влучили ракетою у НДСЛ Охматдит. Важкі уламки, вибите й розкидане на сотні метрів скління вікон, знищені стіни, цілі палати, зруйноване токсикологічне відділення - далеко неповна картина того, як виглядав Охматдит одразу після варварського удару Росії.

Згодом ми розповідали про скандал, який вибухнув після того, як журналісти проєкту "Наші гроші" з'ясували, що близько десяти будівельних компаній, які брали участь у тендері на відбудову корпусу "Охматдиту", пропонували виконати роботи за значно нижчу суму: від 42 до 286 млн грн. Розслідувачі також висловили сумніви в тому, що переможець тендера має відповідну техніку для проведення ремонтних робіт. Внаслідок суспільного обурення результати тендеру були анульовані, а новий конкурс пройде за процедурами Prozorro.

Напередодні Володимир Жовнір, який обіймав посаду гендиректора "Охматдиту", оголосив, що Благодійний фонд "Охматдит - здорове дитинство" не має наміру перераховувати кошти на відновлення лікарні після злочинного російського удару. Мова йде про 378 мільйонів гривень, зібраних на підтримку відновлення медзакладу. За словами Жовніра, ці кошти продовжують перебувати на рахунку фонду, і на цей момент фонд не планує їх передачу лікарні. 17 серпня Жовніра тимчасово відсторонили від обов'язків на час проведення перевірок щодо відновлення будівель закладу після російського удару 8 липня. 

Згодом Міністерство охорони здоров’я України повідомило про створення спеціальної ради з 15 осіб, яка контролюватиме відновлення "Охматдиту" після скасування попередніх тендерів. Ця рада має забезпечити громадський нагляд за процесами відновлення та вибором підрядника.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube