В Києві суд виніс вирок убивці гардеробниці Верховної Ради, який душив жінок в кукурудзі

Читать на русском

Києво-Святошинський райсуд Київської області визнав Віктора Когтєва винним в умисному вбивстві гардеробниці парламенту Антоніни Шпір і виніс відповідний вирок

Читать на русском
Суд, вбивство
Київський суд виніс вирок вбивці

Києво-Святошинський райсуд Київської області визнав Віктора Когтєва винним в умисному вбивстві гардеробниці парламенту Антоніни Шпір і виніс відповідний вирок

Суд вирішив, що вина Когтєва в убивстві Антоніни Шпір доведена повністю. Показання обвинуваченого про непричетність до злочину суд вважає неправдивими. Про це 13 лютого повідомив «Судовий репортер» з посиланням на вирок .

Вбивство в кукурудзяному полі

Подія трапилась 30 червня 2019 року, близько 15-ої години, на польовій дорозі між селами Вільне Макарівського району та Деминівка Фастівського району Київської області.

"Жінка поверталася з дачі і рухалась до автобусної зупинки, коли Когтєв напав неї, намагаючись вирвати з рук сумку. Оскільки жінка потерпіла чинила спротив, то зловмисник заштовхав її в кукурудзяне поле і, перебуваючи в стані алкогольного спʼяніння, повалив на землю та задушив мотузкою, щоб викрасти її сумку", - йдеться у судовій справі.

Більше року підозрюваних у справі не було. У серпні 2020 року жителька Київщини заявила у поліцію, що наглядано знайомий їй Когтєв 26 числа напав неї — попросив побілити йому хату, а дорогою в село намагався задушити її в кукурдзяному полі і вимагав інтиму.

Через чотири дні, 30 серпня, на ще одну жінку напали на залізничній станції «Вишняки». Незнайомець схопив її за руку та почав тягнути в ліс, погрожуючи вбивством у випадку відмови вступити з ним у статевий контакт. Потерпіла відштовхнула злочинця і зуміла втекти.

Обидві жінки впізнали нападника за фотознімками. Ним виявився Когтєв, який уже мав щонайменше 8 судимостей, починаючи з 1993 року за виготовлення і збут самогону, а також за пограбування, крадіжки, знищення майна. У 2000-му він був засуджений за ч. 3 статті 117 Кримінального кодексу у редакції 1960 року — зґвалтування групою осіб або зґвалтування неповнолітньої. У 2011-2012 роках Когтєв двічі засуджувався в Житомирській області за пограбування жінок у малолюдних місцях — біля залізничної станції і біля автобусної зупинки.

На кисті руки вбитої Антоніни Шпір і мотузці, якою її душили, знайшли ДНК Когтєва. Його мобільний телефон фіксувався у цій місцевості у час скоєння злочину. Також знайшовся свідок – жінка, яка стверджувала, що бачила Когтєва 30 червня 2019 року близько 16 години неподалік місця злочину, поряд з полем на узбіччі дороги.

Що вирішив суд?

На етапі досудового слідства Когтєв визнав вину в убивстві Антоніни Шпір і взяв участь у слідчому експерименті, показавши, як скоїв злочин. Але в судовому засіданні чоловік вину не визнав, хоча підтвердив, що був у тій місцевості, бо нібито їздив на велосипеді збирати гриби. Їдучи по дорозі він побачив відро, в якому були гриби, часник, а зверху — кнопочний мобільний телефон у целофановому пакеті. Поряд також лежала сумка. Далі побачив примʼяту кукурудзу і жінку, яка лежала із задраною сукнею. Він подумав, що жінці погано, штовхнув її, а потім узяв за руку перевірити пульс і швидко зрозумів, що вона нежива. Після цього схопив телефон з відра і хотів комусь зателефонувати, але потім передумав, оскільки він проживав під іншим прізвищем і цивільна дружина не знала, що він раніше судимий, побоявся, що собі зашкодить, тому нікому не телефонував, сів на велосипед та поїхав далі.

Когтєв стверджував, що раніше обмовив себе, коли визнав вину, тому що поліцейські, які його затримували, били його та примушували зізнатися. Суд вирішив, що вина Когтєва в убивстві Антоніни Шпір доведена повністю. Показання обвинуваченого про непричетність до злочину суд вважає неправдивими.

Обвинуваченого засудили до 15 років увʼязнення із конфіскацією майна. Обставинами, що обтяжують покарання, суд визнав скоєння злочину в стані алкогольного спʼяніння і щодо особи похилого віку, рецидив злочинів. Також враховується поведінка обвинуваченого, який у вчиненому не розкаявся.

Щодо інших трьох епізодів із нападами на жінок, то їх слухали в окремому провадженні і в серпні 2021-го Фастівський міськрайонний суд Київської області Когтєва виправдав. Однак апеляційний суд цей вирок скасував і справу розглядають повторно.

У своїй практиці адвоката Сергій Войченко зустрічав різноманітні випадки та справи. Які з них особливо запам'ятовуються адвокату? Яка справа має особливий важіль, щоб вона залишалася в пам'яті фахівця? У цьому відео розглянемо різні аспекти роботи адвоката та дізнаємося, які справи можуть стати важливими в їхній практиці. Приєднуйтеся до перегляду та дізнайтеся більше разом із Сергієм Войченком, керуючим партнером адвокатського об'єднання «Войченко і Дульський».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.