В Інституті нацпам'яті переглянуть висновки щодо Булгакова і обіцяють не чіпати музей в Києві

Читать на русском

Очільник УІНП Антон Дробович повернувся із ЗСУ і дав доручення Експертній комісії, яка готувала документ про "неприховане українофобство" та антиукраїнськість письменника, уточнити свої висновки

Читать на русском
Інститут нацпам'яті та питання Булгакова
Цього тижня Антон Дробович демобілізувався з лав ЗСУ і провів зустріч з головою комісії при УІНП, попросивши уточнити її висновки по Булгакову

Очільник УІНП Антон Дробович повернувся із ЗСУ і дав доручення Експертній комісії, яка готувала документ про "неприховане українофобство" та антиукраїнськість письменника, уточнити свої висновки

Український Інститут національної пам'яті звернувся до власної Експертної комісії з проханням додатково проаналізувати і уточнити висновки, які та уклала наприкінці березня про належність об'єктів, присвячених письменнику Михайлові Булгакову, до символіки російської імперської політики. Це сталося після того, як висновки УІНП було піддано нищівній критиці з боку співробітників Літературно-меморіального музею Михайла Булгакова. Вони помітили у документі комісії чимало вад - від особистої неприязні та тенденційності її членів, до фактологічних помилок.

Про звернення УІНП до власної комісії повідомив Інститут нацпам'яті у дописі на Facebook. Там йдеться про робочу зустріч, яку провів голова УІНП Антон Дробович з очільником Експертної комісії, д.і.н., професором Віктором Брехуненком. Зазначається, що Дробович подякував колезі за роботу на громадських засадах, втім, звернув увагу на зауваження музею Булгакова.

Також у дописі УІНП розкриваються повноваження Експертної комісії. Стверджується, що комісія є незалежним від УІНП органом; крім того, вона надає лише свої фахові висновки - а визначати щось окрім цього (нові назви чи долю об'єктів культури) не може. Також УІНП пише, що визнання назв чи пам'ятників, присвячених письменникові, "не є забороною Булгакова".

"Висновок Експертної комісії щодо Михайла Булгакова не є настановою до закриття Літературно-меморіального музею Булгакова в Києві. Тим паче, що після повномасштабного вторгнення музей спрямував зусилля на свою якісну трансформацію", - додають в УІНП.

Також у Інституті зазначили, що "процес пропрацювання" колоніального спадку не має зводитись лише до усунення російської імперської політики з публічного простору. Відтак, суспільство має саме переосмислити своє минуле, і роль музеїв у цьому процесі є однією з ключових. Додамо, що цього тижня очільник УІНП Антон Дробович повідомив про демобілізацію з лав ЗСУ і повернення до роботи у Інституті.

"Булгаков - чорт": поки активісти закликають викорінити все, що пов'язане з письменником, з Києва, бізнеси продовжують на ньому заробляти

Зазначимо, що напередодні історія з визнанням письменника Михайла Булгакова "неприхованим українофобом" та антиукраїнським діячем з боку Експертної комісії УІНП отримала продовження. Невідомі залишили на пам'ятнику Булгакова заклики про його демонтаж та цитати з творів, які можна витрактувати, як українофобські. Цитати роздруковані на чорному папері із світлиною письменника на тлі та написом "Булгаков - чорт".

Також Інформатор знайшов чимало бізнесів у Києві, так чи інакше пов'язаних з Булгаковим чи героями його творів. Це не лише меморіальний музей письменника, а й бізнес-центр на Подолі, хостел на Майдані Незалежності, та й вистави за його творами, які йшли у київських театрах: останню, "Майстер та Маргарита", давали у Будинку Архітектора 19 листопада 2023 року, і навіть тематичні квести у квест-кімнатах. Ми дізналися, як там ставляться до висновків комісії УІНП.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.