В аудиторії як в морзі: в київському НАУ почали вмикати опалення тільки після протестів студентів

Читать на русском

Студенти вийшли на мітинг проти занять у неопалювальних аудиторіях. Вони просили перевести їх на дистанційку, проте в ректораті пообіцяли дати тепло.

Читать на русском
опалення, студенти, НАУ, навчання
Минуле керівництво залишило великі борги

Студенти вийшли на мітинг проти занять у неопалювальних аудиторіях. Вони просили перевести їх на дистанційку, проте в ректораті пообіцяли дати тепло.

21 листопада в деяких корпусах Національного авіаційного університету (НАУ) в Києві увімкнули опалення. Тепло з’явилося у в корпусах 2, 3, 4, 5, 6. В корпусах 8 і 8а тривають роботи над підключенням опалення. Про це повідомила депутатка Київради Ксенія Семенова. 

З її слів, наразі усуваються наслідки пошкодження мережі у корпусах 9, 10 та 12. Тепло дали навіть попри великі борги університету, які залишило минуле керівництво вишу. 

«Заняття з 8 корпусу тимчасово перенесені у 7. Інші факультети також можуть приймати рішення про перенесення пар, про це була вчора (20 листопада – ред.) нарада у профільного проректора», - повідомила представниця Київради, проректор з інновацій в НАУ Ксенія Семенова.

На во всіх корпусах далі тепло. Скрін - сторінка НАУ у ФБ
На во всіх корпусах далі тепло. Скрін - сторінка НАУ у ФБ

 

Напередодні студенти київського НАУ вийшли на мітинги з вимогою запровадити дистанційне навчання в закладі. Це було пов’язано із відсутністю опалення в аудиторіях. Температура в приміщеннях університету коливалася від 3 до 5 градусів.

«Я залишаюсь прихильником очного формату. Живий контакт із викладачем сприяє кращому засвоєнню матеріалу, дискусіям та швидкому отриманню відповідей. Запровадження дистанційного навчання відбуватиметься лише як вимушена міра», - заявив в.о. ректора Володимир Шульга.

Під час інспектування виявилося, що у «восьмому корпусі холодно і під час запуску виявилися пориви, над якими працюють комунальники».

"У сьомому корпусі батареї — теплі. Перший корпус, де розташована адміністрація, буде підключений в останню чергу. У четвертому корпусі подача тепла на момент обходу не розпочалася, але йшло підключення для всіх корпусів з 2 по 6", - повідомили в НАУ.

Чому в НАУ проходить реорганізація

Скандали, пов’язані із незаконним відчуженням земель університету під багатоповерхове будівництво, повідомлення про незаконні відрахування та тиск на викладачів призвели до того, що Кабмін вирішив зробити з НАУ два навчальні заклади. Це мають бути Київський авіаційний інститут та Українська державна льотна академія в Кропивницькому.

З універу зроблять два заклади за рішенням уряду.
З універу зроблять два заклади за рішенням уряду.

«Останні декілька років Національний авіаційний університет як заклад вищої освіти поступово втрачає ефективність. З 2020 до 2022 років в університеті було проведено 54 акредитації освітніх програм, третина з яких отримала умовну акредитацію, а одній освітній програмі було повністю відмовлено в акредитації», - повідомили в уряді.

На стадії «перетворення» в НАУ призначений в. о. ректора Володимир Шульга. Коли реорганізація закінчиться, то мають пройти вибори двох нових очільників уже нових закладів.

Колишній ректор Максим Луцький вирішив піти до лав ЗСУ
Колишній ректор Максим Луцький вирішив піти до лав ЗСУ

У відповідь на ці зміни, у жовтні цього року колишній ректор Національного авіаційного університету Максим Луцький вирішив піти на службу до сил ППО.

Ймовірно, що це рішення пов’язано з тим, що Луцький має відповідну військову спеціальність. Однак також відомо, що суди зупиняють розгляд кримінальних проваджень на час, поки обвинувачені служать у лавах ЗСУ.

Попри негаразди, у НАУ є те, що може зробити його одним з найкращих інститутів щодо військових інновацій.

«Чотири технічні факультети - комп'ютерні науки, кібербезпека, електроніка з навігацією і всім таким, механіки з двигунами. Викладачі. Є цілі маленькі R&D колективи. Студенти. Несподіване обладнання. Аеродинамічна труба і всяке різне цікаве дуже профільне для тестування приладів в екстремальних умовах. Дуже багато місця. Гігантські лекційні аудиторії, ангари, класи, стадіон. Все це виглядає несимпатично, але перспективно. Такого немає і не буде більше ніде за пів години до центру міста», - перерахувала те, з чого має «стартувати» новий заклад Ксенія Семенова.

Інформатор писав, що підрядник, що ремонтував сховища в КНУ ім. Шевченка, намагався відкупитись від поліції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.