Українцям пропонують купити частку в Ocean Plaza в Києві: з ким будуть змагатися за привабливу нерухомість

Читать на русском

Колишній нардеп пропонує зібрати кошти та спробувати придбати комерційну нерухомість. В разі успіху, українцям обіцяють пасивний дохід в доларах.

Читать на русском
Ocean Plaza, Оушен Плаза, Київ, аукціон
Держава хоче вигідно продати ТРЦ

Колишній нардеп пропонує зібрати кошти та спробувати придбати комерційну нерухомість. В разі успіху, українцям обіцяють пасивний дохід в доларах.

66,65% статутного капіталу фірми «Інвестиційний союз «Либідь», яка володіла ТРЦ Ocean Plaza, планують продати за стартовою ціною на рівні 1,32 млрд грн. На рівні з великими гравцями за торгівельний центр спробують позмагатися й прості українці. 

Всім охочим пропонують скинутися від 4 тис. грн на покупку державної частки в відомому ТРЦ. Загалом хочуть зібрати 7 млрд грн. Якщо фонд програє на аукціоні, то гроші обіцяють повернути. 

Українці позмагаються за ТРЦ.
Українці позмагаються за ТРЦ. Фото - КАН Девелопмент

«Ми вже отримали свідоцтво про реєстрацію фонду InzhurOcean, - йдеться в офіційному повідомленні компанії, яка залучає кошти для інвестицій в нерухомість «ІНЖУР». - Ціна на торгах стартуватиме від 1,3 млрд грн. Впевнені, такі кошти можна зібрати навіть під час війни: вдесятеро меншу суму для InzhurBud ми зібрали за 8 днів без жодної реклами».

Нагадаємо, що у березні 2023 року дві третини торгівельного центру за рішенням Вищого антикорупційного суду перейшли у власність держави. Раніше ці корпоративні права належали російським підсанкційним бізнесменам Аркадію та Ігорю Ротенбергам.

Інша частина ТРЦ належала колишньому нардепу Василю Хмельницькому та його партнеру Андрію Іванову. У вересні цього року стало відомо, що Хмельницький продав свою частку Ocean Plaza Андрію Іванову. За словами в.о. голови Фонду держмайна Олександра Федоришина, покупкою Ocean Plaza цікавиться «інший акціонер». Мається на увазі, що це може бути Андрій Іванов. 

Вже у червні Кабмін передав частку в Ocean Plaza Фонду держмайна. Аукціон має відбутися у 2024 році. Від продажу торгівельного центру та інших активів в рамках великої приватизації держава планує отримати 4 млрд грн. Отримані кошти від продажу Ocean Plaza планують спрямувати до фонду ліквідації наслідків російської збройної агресії.

Що відомо про компанію, яка збирає гроші

За інформацією аналітичної платформи YouControl, фірма «Інжур» була зареєстрована у лютому 2021 року в Києві під назвою «КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ «АЙКАН». За результатами діяльності у 2022 році фірма отримала прибуток у сумі 247 тис. грн.

Екс-нардеп Андрій Журжій пропонує купити ТРЦ
Екс-нардеп Андрій Журжій пропонує купити ТРЦ

Фірма входить до групи «Інвестиційні партнери» колишнього нардепа Андрія Журжія. За даними руху «ЧЕСНО», до парламенту він обрався у 2014 році від партії «Самопоміч» та був першим заступником голови комітету ВР з питань податкової та митної політики.

У Журжія є диплом Одеської юридичної академії, але засіданнями ВР він не дуже цікавився. Рух «ЧЕСНО» маркував його як прогульника.

У липні 2021 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку видала фірмі «ІНЖУР» ліцензію, яка дозволяє їй працювати на ринку капіталу. Станом на кінець жовтня 2023 року у компанії було три фонди для інвестування: Inzhur 2001, InzhurBUD та Inzhur Supermarket. Один з фондів - Inzhur Supermarket зареєстрований на Українській біржі

Залучати гроші на покупку Ocean Plaza планують з 1 грудня 2023 року. Для цього 17 листопада Національна комісія з цінних паперів зареєструвала випуск 1 750 000 сертифікатів загальною вартістю 7 000 000 000 грн. 

Інформатор писав, що Ocean Plaza перераховуватиме державі дві третини від прибутку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.