На підставі неіснуючого рішення суду вдалося отримати право власності на неіснуючий будинок. А далі Київрада передала землю під «спорудою» у приватну власність.
Прокуратура повернула громаді Києва землю на горі Юрковиця, на якій планували незаконне будівництво. Мова йде про ділянку в межах пам’ятки національного значення «Городище і могильник ІХ-ХІІІ ст. на Лисий горі (Юрковиця)». Ця територія внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
За даними прокуратури, чоловік зареєстрував на підставних осіб право власності на будинок, начебто розташований на цій ділянці. Для цього він використав підроблене рішення одного з районних судів Києва.
«Враховуючи те, що земельна ділянка історико-культурного призначення вибула з комунальної власності внаслідок злочинних дій та всупереч волі територіальної громади, задля її збереження та недопущення протиправної забудови прокуратура звернулася до суду з позовною заявою про повернення земельної ділянки у власність громади», - повідомили в прокуратурі Києва.
Судова суперечка тривала не один рік. В результаті, суд визнав недійсними договори дарування неіснуючого будинку та зобов’язано повернути ділянку, прибравши незаконно встановлений паркан.
Цю огорожу вже демонтовано, а чоловіку, який планував забудувати ділянку, загрожує до 3 років тюрми.
В березні 2014 року державний реєстратор зареєстрував право власності на будинок площею 134 м кв. Як довело слідство, для цього він використовував підроблене рішення Дніпровського районного суду Києва у справі № 112/2367/14-ц. Згідно з цим рішення, чоловік став власником будинку, а реєстратор зафіксував цей факт.
Далі, у червні 2014 року, було укладено два договори дарування по 1/2 частини будинку. Коли у вересні 2015 року на цю ділянку завітали представники департаменту земельних ресурсів Київради, то ніякої споруди там не побачили. Проте там була помітна підготовка до будівництва. Таким чином, на підставі неіснуючого рішення суду отримали право власності на неіснуючий будинок.
Але процес з перетворення фейкових документів у законні вже було запущено. Отримавши документи на неіснуючий будинок, наступним кроком потрібно було зареєструвати землю під ним. Головне управління Держземагенства у Києві присвоїло ділянці кадастровий номер 8000000000:91:109:0341 з правом збудувати там житло.
Після цього було звернення до Київради з проханням передати ділянку у власність. В липні 2007 року під головуванням мера Леоніда Черновецького Київрада прийняла рішення N112/1946. Так з нічого отримали у приватну власність землю для будівництва на вул. Отто Шмідта, 12-б у Шевченківському районі Києва.
Депутати не врахували, що за інформацією Інституту археології ця ділянка відповідно до Генерального плану Києва входять до меж Центрального історичного ареалу та до меж пам`ятки.
Закінчилася справа тим, що у березні 2021 року суддя Шевченківського районного суду Києва Дмитро Мальцев вирішив визнати недійсними договори дарування та повернути ділянку громаді Києва. В листопаді 2021 року рішення витримало перевірку в апеляції. Це збиралися оскаржити у Верховному Суді, проте не доплатили судовий збір. Тому судді навіть не взялися розглядати цю справу.
З судового реєстру відомо, що розгляд в суді кримінального провадження за обвинуваченням чоловіка ще триває.
Інформатор писав, як кияни захистили Микильську Слобідку від забудовників.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.