Кабмін у п’ятницю, 23 лютого 2024 року, затвердив порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на створення цвинтаря, де кожен може вшанувати українських захисників та захисниць.
Мова йде про 515 мільйонів гривень, які уряд виділив на будівництво та функціонування Національного військово-меморіального кладовища у 2024 році. У грудні 2023 року Верховна рада підтримала створення цвинтаря героїв у Гатному на Київщині. Створенням меморіального кладовища має зайнятися міністерство у справах ветеранів. Про це повідомив 23 лютого прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«Національне військово-меморіальне кладовище стане центральним місцем, де кожен зможе віддати шану полеглим героям нашої Батьківщини. Це буде особливе місце, де перетинаються скорбота, гордість, біль, повага, безмежна вдячність та вічна пам’ять», - повідомив голова Кабміну.
Національне військове меморіальне кладовище планують створити за прикладом Арлінгтонського кладовища у США. Такий проєкт презентували 7 грудня 2023 року в міністерстві у справах ветеранів. На території комплексу мають бути колумбарій, церемоніальна площа, будинок трауру та музейний комплекс.
Ділянка комплексу буде площею у понад 260 гектарів. Будівництво буде проходити у кілька черг.
«У першій черзі буде побудовано сектор традиційних поховань, колумбарій, площу, де буде відбуватися прощання з нашими Воїнами, і необхідні споруди для організації поховань», - заявив заступник директора державної установи «Національне військове меморіальне кладовище» Ярослав Старущенко.
Надгробні плити буде витримано у єдиному стилі, що відповідає статусу національного меморіалу. Проєктом передбачено організацію постійно курсуючих шатлів від основних транспортних вузлів до меморіального комплексу.
Законодавством чітко визначено, хто може бути похований на Національному військовому меморіальному кладовищі.
«Це полеглі українські Воїни, які у складі сил безпеки та оборони брали участь захисті територіальної цілісності та незалежності України, починаючи з 2014 року. А також Герої України, які нагороджені «Золотою зіркою» з 2014 року, повні кавалери ордену Богдана Хмельницького. Крім того, за окремо визначеною постановою можуть бути поховані борці за свободу і незалежність України у 20 столітті», – розповів заступник директора державної установи «Національне військове меморіальне кладовище» Ярослав Старущенко.
Інформатор писав, чому меморіальне кладовище вирішили перенести з Бикивні до території навколо Гатного на Київщині.
Після захоплення Авдіївки Росія розпочала наступ на ще п'ятьох важливих напрямках. Видання "New York Times" наводить дані про те, яке місто може стати новою фортецею та чому ситуація на сьогодні є найтяжчою з початку війни. Усі деталі цієї напруженої ситуації - у нашому відео. Приєднуйтесь до перегляду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.