Місця в дитсадках Києва: як влаштувати дитину, навіть якщо їх нема - лайфхак Інформатора

Читать на русском

У приймальнях дитсадків Інформатору порадили реєструватись одразу в десяток дитсадків, причому обирати у тому числі ті, що розташовані далеко від дому - у зручний садок можна отримати переведення пізніше

Читать на русском
Як влаштувати дитину у садок у Києві
Попри те, що місць у дитсадках деяких районів не вистачає, систему можна "зламати" - і влаштувати дитину

У приймальнях дитсадків Інформатору порадили реєструватись одразу в десяток дитсадків, причому обирати у тому числі ті, що розташовані далеко від дому - у зручний садок можна отримати переведення пізніше

У дитсадках Києва поглиблюється проблема з наявністю вільних місць. Найгіршою є ситуація у Дарницькому районі (зокрема на Позняках та Осокорках), трохи краще склалося у Шевченківському районі. Ми дізналися, як влаштувати дитину у дитсадок, якщо дуже треба, а вільних місць поруч немає взагалі.

Проблема з укриттями

Згідно з інтерактивною картою від ЛУН, що спирається на дані електронної системи, впровадженої КМДА ще до війни, найкращою є ситуація у Деснянському та Дніпровському районах. Тут у дитсадках у середньому 10 вільних місць, є й такі заклади, де готові прийняти 44 дитини. Садочок-"рекордсмен" - №784, що розташований на вул. Бальзака, 16Б - тут готові прийняти одразу 79 дітей.

Найбільш завантажений - Дарницький район, найвільніше ж на Троєщині
Найбільш завантажений - Дарницький район, найвільніше ж на Троєщині

А от у сусідньому, Дарницькому, районі все з точністю до навпаки. Якщо вільні місця і є, то лише після того, як з дитсадка забирають когось із малюків. Відповідно, на карті майже усі дошкільні заклади позначено червоним.

"Місць немає і не з'явиться, куди б ви не телефонували, усім керує електронна система. В нас у районі працює лише кожен другий садочок, та й ті - не у повному обсязі: проблема у відсутності укриттів", - сказали нам у дитсадку №59 (розташований на просп. Миколи Бажана).

Дійсно, у Києві не працює частина закладів, побудованих у 90-тих - напочатку "нульових": їх зводили без повноцінних підвалів, де облаштовуються укриття, і тепер їм банально заборонено працювати. Так, наприклад, у дитсадку №370 (вул. Софії Русової, 1В), що побудований для надзвичайно перевантажених мешканцями Осокорків, нам відповіли, що наразі не працюють - і коли садок відкриється знову, невідомо.

Як працює система

Тепер кілька слів про те, як працює електронна система: батькам потрібно створити заявку, щоб отримати запрошення на вступ від одного з дитсадків. Реєструватися треба за допомогою KyivID, далі - обрати ті садочки, що знаходяться поряд, вказати пільги (наприклад, ВПО чи УБД), потім - отримати запрошення у особистому кабінеті, прийняти його і впродовж десяти днів почати оформлення до садочка.

"Ви можете під час реєстрації подавати до 10 дитсадків, що знаходяться навколо вас, тож хоч від одного - та прийде запрошення. І не забувайте, якщо є документи, що свідчать про пільги, взяти їх з собою - свідоцтво про ВПО якщо дитина не зареєстрована у Києві тощо", - розповіли нам у приймальні дитсадка №533 на Оболонському проспекті.

Але все не настільки просто. На тих-таки Позняках, до прикладу, простояти у черзі можна досить довго - так, одна з киянок ділилася у соцмережах, що процес очікування затягнувся на місяці. Тож є цікавий лайфхак, який нам запропонували для використання у дитсадку №59 на Позняках: треба потрапити у будь-який із садочків, навіть дуже незручний територіально, але у своєму районі.

"Ваша задача - потрапити бодай у якийсь із садочків, тож одразу раджу додавати у заявку п'ять з тих, що поряд із вашим будинком, і ще п'ять - віддалених, але більш порожніх. Далі йдете до директора садочка, де вас прийняли, вона телефонує у садочок, який вам ближче територіально - і можете його відвідувати, як "черговий", - розповіли Інформатору у приймальні.

"Напряг" з ясельними групами та переведення

Другий лайфхак - у той же день, коли прийшла відповідь на заявку із запрошенням для дитини відвідувати "незручний" садочок, - подати до системи ще одну заявку із переліком вже тих закладів, що ближчі територіально. Таким чином, прохач отримає пільгу на переведення до іншого закладу, пояснили нам у дитсадку №59.

Існує ще одна проблема, з якою нерідко стикаються батьки найменших киян, що відвідують ясельні групи. У таких групах не просто немає місць - вони з'являються раз на рік, у вересні, відтак, влаштувати дитину до муніципального дитсадка виглядає на надскладну задачу.

"У нас такий механізм: дітки, яким щойно виповнилося 2 рочки, записуються до нас із вересня. А якщо вашій дитині щойно виповнилося - ви до нас просто не потрапите. Не знаю, як працюють наші колеги під час воєнного стану - деякі сусідні садочки раніше приймали дітей з 1,5-річного віку, але вже не беруть. Цей "напряг" з яслями є по всьому місту - раджу вам додавати у заявку одразу багато садочків, вам головне стати у чергу, а потім зможете переводити 2-річну дитину з одного садочка у інший", - порадили Інформатору у дитсадку №706 Дарницького району.

Які правила для ВПО і чи можна потрапити в укриття дитсадків стороннім

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, як влаштувати свою дитину у київські дитсадки внутрішньо переміщеним особам. Механізми та пільги, що мають отримати такі громадяни, їм повідомлять у Консультаційному центрі для ВПО, що почав працювати у районному Терцентрі соціального обслуговування громадян.

Також днями ми наводили результати соцдослідження, згідно з яким 70% киян вважають, що під час повітряних тривог має бути доступ до укриттів закладів освіти столиці. Наразі його обмежено згідно з постановою, що була прийнята нещодавно Кабінетом міністрів. Тепер доступ до укриттів можливий лише коли освітній процес у дитсадках, школах та вишах не здійснюється.

У нашому відео разом з Тарасом Котовим ми розглянемо всі фактори недовіри платників податків до органів контролю. Дізнаємося, де саме починаються проблеми та чому корупційні схеми не можуть бути подолані. Не пропустіть ці важливі розмисли та рекомендації в нашому відео. Приєднуйтесь до перегляду!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.