Університет у смартфоні: IT-компанія домоглася стягнення боргу з КНУ ім. Т. Шевченка за додаток для освіти

Читать на русском

Університет стверджує, що не отримав розробку в повному обсязі та звинувачує у здійсненні закупівлі колишніх посадовців

Читать на русском
Судові позови до КНУ ім. Т. Шевченка
Айтівці добились судового рішення про стягнення на свою користь 732 тис грн

Університет стверджує, що не отримав розробку в повному обсязі та звинувачує у здійсненні закупівлі колишніх посадовців

Північний апеляційний господарський суд міста Києва залишив без задоволення апеляцію Київського національного університету ім. Т. Шевченка у справі про стягнення з нього коштів, не виплачених айтівцям за поставлений вишу програмний продукт. Тепер, як випливає з матеріалів, КНУ має сплатити IT-компанії "Інтерактивні системи навчання" 672,4 тис грн, а також відсотки та інфляційні втрати і пеню (загалом ще 60 тис грн). Йдеться про софт, що використовувався навчальним закладом в рамках проєкту "Цифровий університет. Університет у смартфоні".

Про це йдеться в постанові Північного апеляційного госпсуду Києва. Позивач, яким виступає IT-компанія "Інтерактивні системи навчання", вважає, що КНУ не виконав свої фінансові зобов'язання щодо оплати за послугу в повному обсязі та у вказані в договорі строки. Тендер на поставку програми для "Університету в смартфоні" було оголошено ще в липні 2020 року. За даними Prozorro, айтівці з "Інтерактивних систем" виграли його, зробивши пропозицію на декілька тисяч гривень менше, ніж інший учасник. Фінальна сума, за якою університет мав здійснити закупівлю, таким чином, склала 1,178 млн грн.

"Активно користувались програмою"

Втім, в матеріалах суду айтівці стверджують, що КНУ ім. Т. Шевченка сплатили не всю суму, через що виникла заборгованість. Її загальний розмір разом з штрафами, пенею та інфляційними втратами становить 732,4 тис грн. Між тим, університет, за їх даними, "активно користувався всіма результатами, отриманими за договором".

В свою чергу, університет переконує, що надані послуги "не відповідають вимогам якості", а в актах приймання-передачі послуг нема "інформації про передачу електронного носія інформації з примірником програмного продукту". Також, за їх твердженням, відсутня документація на програму, більше за те, Держаудитслужба виявила, що у айтівців немає прав інтелектуальної власності на розробку.

Врешті-решт, університет звинуватив у "перевищенні повноважень" власного колишнього проректора з науково-педагогічної роботи, що здійснював закупівлю. Зазначається, що влітку Господарський суд Києва стягнув з КНУ ім. Т. Шевченка зазначену суму плюс судовий збір (10,6 тис грн). Проте КНУ подав апеляцію на це рішення, розгляд якої було завершено днями.

Скандали з університетом: ремонт сховищ та ліфт за карткою

Нагадаємо, не так давно виник скандал, пов'язаний з ремонтом сховищ у гуртожитках КНУ ім. Т. Шевченка. Підрядника, що здійснював роботи, було звинувачено в розкраданні коштів. Проте він спробував дати хабар у 5 тисяч доларів США слідчому, що проводив досудове розслідування.

Також ми повідомляли про різку критику, якій піддав керівництво КНУ ім. Т. Шевченка відомий київський громадський діяч та військовий Олег Симороз. Його було запрошено в "червоний корпус" КНУ в якості спікера на один із заходів. Проте після оголошення повітряної тривоги Симороза, що є маломобільною людиною, довелося буквально виносити до сховища сходами. Це сталося через те, що ліфт, встановлений в приміщенні, не запускається без співробітника зі спеціальною карткою доступу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.