Підрядник, що ремонтував сховища в КНУ ім Шевченка, намагався відкупитись від поліції - що з цього вийшло

Чоловік запропонував слідчому гроші, щоб закрити справу про ремонт укриттів у виші Києва.

Київ, університет Шевченка, ремонт, тендер
Підприємцю загрожує до 8 років тюрми

Власник компанії, якого підозрюють у розкраданні коштів на ремонті укриттів столичного вишу, спробував дати хабар. Він розраховував, що це «звільнить» його від зацікавленості поліції. Однак, підприємець отримав ще одне провадження проти себе. 

За даними слідства, власник компаній запропонував слідчому 5 тисяч доларів за закриття кримінального провадження. Так він намагався «домовитися» зі слідчим, який проводив розслідування. В поліції кошти не взяли, проте допомогли задокументувати новий злочин

За 5 тисяч доларів підприємець подовжив собі строк: в Києві підрядник невдало спробував відкупитися 1

 

Підприємець невдало відкупився
Підприємець невдало відкупився

«14 листопада чоловіка було затримано в порядку ст. 208 КПК України одразу після надання неправомірної вигоди, - повідомили в міській прокуратурі Києва. - Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої».

 

Наразі слідство триває.

Про які укриття говорять в поліції

У вересні цього року стало відомо про нібито розкрадання коштів у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка під час проведення ремонтів у сховищах студентських гуртожитків. 

«У межах кримінального провадження 1 вересня 2023 року Національна поліція спільно з СБУ провели огляди бомбосховищ у студентських гуртожитках №14 і 23, під час яких експерти зафіксували порушення, що, за попередніми висновками, завдає збитків державі на суму від 1 до 2 млн грн», - йдеться у повідомленні інформаційної агенції Інтерфакс-Україна.

В університеті відреагували та ці звинувачення та заявили, що інформаційна кампанія проти вишу може бути пов’язана з недобудовою Аркади - ЖК «Еврика».

«Ми чекаємо на результати розслідування. І якщо будуть виявлені зловживання, то за це буде відповідальність. Тут не може бути двох точок зору. Але, в цій ситуації, що зараз відбувається, на університет, колектив чиниться психологічний тиск», - заявив ректор університету Володимир Бугров

З його слів, таємниця слідства стала відома широкому загалу тому, що хтось намагається схилити університет до потрібних рішень.

«Дехто вирішив «зліпити» провадження, щоб осквернити університет і його керівництво. Основна мета – «завести» своїх представників у керівництво КНУ, «рейдернути» землі університету, схилити нинішнє керівництво КНУ до лояльності в рішеннях щодо недобудови Аркада-Будівництво - ЖК «Еврика» в районі проспекту Глушкова, 6», - додав Володимир Бугров. Він пояснив, що недобудова стоїть на балансі університету

Про яку компанію говорять в поліції

Ймовірно, що компанія, яка займалась ремонтом укриттів у столичному виші називається «Вітабуд23». Саме з нею Київський національний університет імені Тараса Шевченка уклав угоди на ремонт укриттів в гуртожитку №23 по вул. Євгенії Мірошниченко, 5 та в гуртожитку №14 по вул. Валерія Лобановського, 3. З боку університету угоди підписував проректор Олег Федевич.

За 5 тисяч доларів підприємець подовжив собі строк: в Києві підрядник невдало спробував відкупитися 3

Ця ж компанія займалася ремонтом укриттів в інституті філології та економічного факультету університету

За інформацією аналітичної платформи YouControl, компанією «Вітабуд23» керує зареєстрований у місті Боярка на Київщині Олексій Бабій. Він був ФОПом з будівництва до 14 січня 2022 року, а вже у грудні того ж року зареєстрував «Вітабуд23». За 11 місяців ця фірма підписала з університетом Шевченка 16 угод на 17,1 млн грн.

Окрім «Вітабуд23» договори з університетом укладала також компанія «СТАРПАС КОМПАНІ», яка раніше називалася «ЛЕГАЛСТРОЙ 1». В травні цього року, ймовірно, Бабій продав це підприємство киянину Вадиму Зайковському. І продав успішний бізнес – на торгах фірма підписала угод на 10,8 млн грн. Майже всі договори підписані з університетом Шевченка.

Ще одна фірма Бабія, яку він продав у вересні 2023 року - «ЕЛЕКТРО-ЛАН-СФЕРА» раніше називалася «Альбум». В неї лише одна угода з вишем на ремонт інституту публічного управління, яке постраждало через атаки рф. 

Як так сталося, що мешканець Київщини став улюбленим підрядником в університеті? Ймовірно, що відповідь у засновниках компанії «СУЗІР'Я-ІНВЕСТ», де Бабій був директором. За даними Мінюсту, в перших засновниках цієї компанії вказаний колишній депутат Київради Володимир Старовойт

Володимир Старовойт був депутатом Київради
Володимир Старовойт був депутатом Київради

Його називали «королем ринків» та приписували володіння трьома торгівельними майданчиками. 

Інформатор писав, що заступницю директора київського іподрому зловили на хабарі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ